- Strona główna
- Miasto Nowy Targ
- Projekty Fundusze Unijne
- Projekty Unijne Miasta Nowy Targ
- Elektroniczne usługi przyszłością funkcjonowania Gminy Miasto Nowy Targ
Elektroniczne usługi przyszłością funkcjonowania Gminy Miasto Nowy Targ
Menu
rozwiń
zwiń
Elektroniczne usługi przyszłością funkcjonowania Gminy Miasto Nowy Targ - projekt współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 (RPO WM) |
|
Inwestor: Gmina Miasto Nowy Targ |
|
Data podpisania umowy o dofinansowanie: |
3.01.2017 r. |
Całkowity koszt projektu: |
1 060 975,65 zł |
Kwota dofinansowania: |
795 731,72 zł |
Okres realizacji: |
do 31.07.2018 |
Projekt pt.„Elektroniczne usługi przyszłością funkcjonowania Gminy Miasto Nowy Targ” realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 2.1 – E-administracja i otwarte zasoby, Poddziałania 2.1.1 Elektroniczna administracja Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Celem ogólnym projektu pn.: „Elektroniczne usługi przyszłością funkcjonowania Gminy Miasto Nowy Targ” jest wsparcie rozwoju elektronicznych usług publicznych w zakresie e-administracji oraz zwiększenie dostępu zarówno obywateli (A2C) jak i przedsiębiorców (A2B) do cyfrowych usług publicznych on-line. Dla klientów urzędu będzie to oznaczało skrócenie czasu potrzebnego do załatwienia wybranej sprawy, wraz z ułatwieniem procedury realizacji całości zagadnienia.
Po stronie rozwiązań „front office” w ramach Projektu zostaną uruchomione następujące e-usługi:
- 8 Usług na poziomie dojrzałości 5 (personalizacja)
- 3 Usługi na poziomie dojrzałości 3 (dwustronna interakcja)
- 3 Usługi na poziomie dojrzałości 1 (informacja)
Wymiernym efektem wdrożenia ZSZG będzie usprawnienie kluczowych procesów administracyjnych dotyczących obsługi podatków i opłat lokalnych, jak również obsługi planowania i rozliczania budżetu, uzyskane poprzez integrację danych i wprowadzanie nowych punktów obsługi w miejscach dotąd nie objętych działaniem systemów IT lub objętych wsparciem ze strony rozwiązań niezintegrowanych, jak kwestia obsługi planu.
Ponadto przewidywane jest uruchomienie funkcjonalności w postaci e-usługi umożliwiającej zestawienie kanału komunikacji i zgłaszania wniosków społecznych do radnych miasta. W ramach uruchomionej funkcjonalności będzie możliwe personalne przesyłanie informacji o podjętych uchwałach oraz planowanych do podjęcia na radzie miasta zagadnieniach. Informacje będą możliwe do pobrania poprzez portal e-urzędowy po uprzednim zalogowaniu się i autoryzacją użytkownika w systemie.
Aby uruchomić całość wskazanych tutaj rozwiązań aplikacyjnych, w tym elektronicznych usług publicznych konieczne jest zmodernizowanie infrastruktury teleinformatycznej Urzędu przez zakup sprzętu wraz z niezbędnym oprogramowaniem:
- Serwer wraz z wirtualizacją 1 szt.,
- Urządzenia sieciowe w postaci switchy zarządzanych – 6 szt.
- Stacje robocze wraz z oprogramowaniem systemowym – 50 szt.
- Urządzenie archiwizujące