Logo Nowy Targ

Urząd Miasta Nowy Targ

Wyszukiwarka

2019logo_szlak.jpg [17.32 KB]

Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr etap III – Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Partner Wiodący: Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY

Pozostali Partnerzy projektu: Miasto Nowy Targ, Gmina Szaflary, Gmina Nowy Targ, Gmina Łapsze Niżne, Miasto Spiska Bela, Obec Huncovce, Obec Hniezdne, Obec Velka Lomnica

Data podpisania umowy o dofinansowanie:

1 luty 2019 r.

Całkowity koszt projektu:

4 746 166,87 €

w tym Gmina Miasto Nowy Targ 700 319,12 €  

Kwota dofinansowania:  

4 000 611,55 €
w tym Gmina Miasto Nowy Targ 595 271,25 €

Okres realizacji:

2018-2020

Projektant:

GEOART Geodezja i Budownictwo- Justyna Polaczek, Rynek 34, Czarny Dunajec, 
Biuro Projektowe ARCHI PLAN -Marcin Chryczyk, Ochotnica Dolna.

W ramach projektu dla rowerzystów stworzona zostanie strefa wypoczynku – specjalne miejsce, gdzie będą mogli odpocząć równocześnie korzystając z różnych form rekreacji oraz dostępu do np. rezerwatu Bór na Czerwonym znajdującego się nieopodal. Strefa powstanie na połączeniu ścieżek rowerowych wybudowanych przez miasto w I i II etapie projektu. Zlokalizowana przy bulwarach rzeki Biały Dunajec, w niedalekiej odległości od rezerwatu Bór na Czerwonem i lotniska ze wspaniałym krajobrazem na Tatry i Gorce stanie się specyficznym miejscem odpoczynku dla mieszkańców i turystów podróżujących na rowerze ze wschodniej i zachodniej części Szlaku wokół Tatr.

Zaprojektowane elementy strefy sprzyjać będą wypoczynkowi po rowerowych wędrówkach przy równoczesnym poznawaniu walorów kulturowych i przyrodniczych tego regionu pogranicza. Taki element w centralnym miejscu Szlaku stanowi udogodnienie dla użytkowników ścieżek rowerowych, w tym rodzin z dziećmi i pozwala im na odpoczynek i dalsze wędrowanie na rowerze. W strefie dla rowerzystów i użytkowników Szlaku wokół Tatr powstaną: alejki spacerowe, urządzenia street workout, siłownia zewnętrzna, altany rekreacyjne, altana grillowa, lampy, monitoring oraz obiekty małej architektury (przebieralnie, leżaki).

Budowa odcinków ścieżek rowerowych w mieście Nowy Targ na lotnisko – asfaltowa, dł. ok 0,9km oraz w zachodniej części miasta ul. Schumana i tzw. Koryto Młynówka (asfaltowa dł. 1,19km) oraz remont 2 kładek pieszo-rowerowych na potoku Czarny Dunajec. Ścieżka rowerowa na lotnisku poprowadzi od głównej trasy Szlaku zlokalizowanej przy Rezerwacie Bór na Czerwonem, który stanowi miejsce o znaczeniu historycznym (spotkanie Jana Pawła II w 1979 r z Polakami i Słowakami) oraz historycznym (pod koniec XIX w. znajdował się tu poligon austriackiej artylerii fortecznej). Ścieżka rowerowa prowadzona Korytem Młynówki i ul. Schumana jest połączeniem centrum miasta z istniejącymi ścieżkami rowerowymi wokół Miasta, co daje rowerzystom alternatywę przejazdu. Kładki znajdują się bezpośrednio na trasie Szlaku wokół Tatr i ścieżek rowerowych powstałych we wcześniejszych latach. Ich remont jest niezbędny do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa rowerzystów, co stanowi wyznacznik rozwoju produktu turystycznego.

- dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb, - utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
Podstawowe (wymagane)
Ułatwiające
Statystyczne