Logo Nowy Targ

Urząd Miasta Nowy Targ

Wyszukiwarka

tablica_dotacja.jpg [169.59 KB]

Beneficjent: Gmina Miasto Nowy Targ

Dostawca: AUTOCOMP MANAGEMENT Sp. z o.o., Szczecin

Całkowita wartość: 155 000,00 zł

Dofinansowanie ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej: 122 000,00 zł

Podpisanie umowy o dofinansowanie: 23 listopada 2022 roku

Termin przekazania/odbioru: 22 grudnia 2022 roku

 

Realizacja zadania obejmuje utworzenie strzelnicy wirtualnej w Gminie Miasto Nowy Targ, na terenie obiektu strzelnicy sportowej LOK przy ul. Sybiraków 45, w ramach konkursu Ministra Obrony Narodowej pn. „Strzelnica w powiecie 2022” nr 1/2022/CWCR. W jej trakcie dokonano adaptacji pomieszczenia oraz zakupu wyposażenia strzelnicy wirtualnej, obejmującego:

1. Moduł Projekcji (MP) z kablem zasilającym składający się z:

  • obudowy montażowo-transportowej modułu projekcji,
  • zestawu mikrokomputerowego PC,
  • projektora,
  • kamery,
  • głośnika,
  • punktu dostępowego WI-FI,
  • punktu dostępowego Bluetooth,

2. klawiaturę bezprzewodową z gładzikiem,

3. tablet z ładowarką,

4. drukarkę,

5. specjalistyczne oprogramowanie mikrokomputera,

6. broń treningową działającą w systemie blow-back, zasilaną green-gaz:

  • 4 repliki karabinu szturmowego M4 z dwoma magazynkami,
  • 4 repliki pistoletu Glock 19 z dwoma magazynkami,
  • ładowarkę bezprzewodowego modułu laserowego umożliwiającą podłączenie do 8 szt. modułów,

7. opakowania transportowe, kabury i futerały na powyższy sprzęt.

 

Zamontowana strzelnica jest kompletnym, multimedialnym, przenośnym, strzeleckim systemem szkolno-treningowym, opracowanym na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych. Działa w oparciu o wirtualną rzeczywistość i wykorzystuje laserowe symulatory (repliki) broni wyposażone w urządzenia laserowe klasy I emitujace niewidzialną wiązkę światła. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii istnieje możliwość ćwiczenia umiejętności strzeleckich z wykorzystaniem różnych rodzajów broni treningowej – pistoletu i karabinka, na różnych wirtualnych odległościach i z różnych postaw strzeleckich, w warunkach zbliżonych do naturalnych. Strzelnica umożliwia jednoczesne szkolenie od jednej do czterech osób, a przygotowywane i realizowane ćwiczenia cechuje możliwość stopniowania trudności – od prostych strzelań statycznych i dynamicznych uwzględniających stopień zaawansowania szkolonych do wykonywania zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania uwzględniających między innymi: dynamiczne korygowanie punktu celowania ze zmianą odległości do celu i przy jego poruszaniu, strzelenie do celów ukazujących się w reżimach czasowych, strzelanie przy zmiennych warunkach oświetlenia oraz przy ograniczonej widoczności.

 

Stan po zrealizowaniu zadania:

W trakcie szkolenia strzeleckiego:

 

- dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb, - utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
Podstawowe (wymagane)
Ułatwiające
Statystyczne