RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 97
Zabrali publiczność w muzyczny rejs. Nowotarżanie w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi

Przy dźwiękach największych przebojów Krzysztofa Krawczyka zakończył się trwający trzy dni, koncertowy maraton, jakim Stolica Podhala świętowała otwarcie Miejskiego Centrum Kultury. Podobnie jak dwa pozostałe, także i dzisiejsze wydarzenie podziwiała i oklaskiwała pełna sala, a wieczór po raz kolejny zakończył się owacją na stojąco.

Koncert był kolejnym wydarzeniem z cyklu “Nowotarżanie dla nowotarżan”. To formuła, która świetnie sprawdziła się już wcześniej – podczas wydarzeń zorganizowanych w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, czy z okazji 670-lecia lokacji Nowego Targu. Tym razem dziewięcioro wokalistów związanych z Podhalem złożyło hołd legendzie polskiej muzyki rozrywkowej, zmarłemu w kwietniu tego roku Krzysztofowi Krawczykowi. Jego największe przeboje w ciekawych aranżacjach śpiewali dziś w Nowym Targu: Jagoda Kret, Justyna Pustówka, Ali Al-Ani, Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt, Magda Panek, Balay, Piotr Szewczyk, Beata Bełtowska oraz dyrektor MCK Andrzej Lichosyt.

Wokalistom akompaniowała dobrze znana nowotarskiej publiczności orkiestra kameralna Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha, a wydarzenie poprowadził Artur Orzech, który zabrał publiczność w “piękny rejs” w kawałek historii polskiej muzyki, dzieląc się anegdotami z życia Krzysztofa Krawczyka, przybliżając dzieje powstania poszczególnych piosenek i przywołując swoje własne wspomnienia związane z artystą. 

Zabrzmiały takie przeboje, jak “Gdy nam śpiewał Elvis Presley” (wyk. Beata Bełtowska), “Jak minął dzień”(wyk. Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt) , “Byle było tak” (wyk. Piotr Szewczyk), czy “To, co dał nam świat” (Magda Panek). Taneczne, żywiołowe utwory (jak bałkańskie “Mój przyjacielu” w wykonaniu Piotra Szewczyka, czy rumbowe “Z tobą pójdę jak na bal” w interpretacji Andrzeja Lichosyta) przeplatały się z tymi subtelnymi  i nastrojowymi (“Bo jesteś ty” w interpretacji Justyny Pustówki, czy “Życia mała garść” w wykonaniu Magdaleny Bałajewicz “Balay”). Był występ w duecie (“Trudno tak” w wykonaniu Jagody Kret i Alego Al-Aniego), a na koniec – gorąco oklaskiwany finał z udziałem wszystkich artystów, którzy wykonali wspólnie jeden z najsłynniejszych przebojów Krzysztofa Krawczyka – “Parostatkiem w piękny rejs”. Nie obyło się bez bisów – wieczór rozpoczął i zakończył utwór “Rysunek na szkle” w interpretacji Jagody Kret. 

-Cieszę się, że znowu mamy pełną salę, mam nadzieję, że już zawsze będzie pełna. Zapewniam, że będziemy starali się oferować Państwu najlepsze wydarzenia – zapewniał dyrektor MCK Andrzej Lichosyt. 

Zainteresowanie koncertem było bardzo duże, a zachwytu nad możliwościami sali widowiskowej nie zmąciły nawet czasowe problemy ze sprzętem. “Czuję się, jakbym była na koncercie w Krakowie” – powiedziała jedna z uczestniczek dzisiejszego koncertu. Trudno o lepszy komplement – faktem jest jednak to, że na południe od stolicy Małopolski nie ma obecnie równie imponującej sali koncertowej. 

OS, fot. pk

Print Informacja z dnia 26-11-2021, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 933 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE