Logo Nowy Targ

Urząd Miasta Nowy Targ

 • Najlepsze firmy – ze Złotymi Ciupagami i Piórami

  15 maja 2024
  W drugi dzień Podhalańskich Targów Budownictwa ogłaszane są wyniki konkursów na najlepszy produkt i najciekawszą aranżację stoiska. Swoje nagrody przyznają też Burmistrz Nowego Targu, Nowotarska Izba Gospodarcza i Rektor Akademii Nauk Stosowanych.
 • XXVI Edycja konkursu na Najpiękniejszy Ogród w Nowym Targu im. Adama Worwy - CZEKAMY NA PAŃSTWA ZGŁOSZENIA

  15 maja 2024
  Odkryjmy piękno naszych ogrodów podczas „XXVI Edycji Konkursu na Najpiękniejszy Ogród im. Adama Worwy”. Przypominamy, że na zgłoszenia konkursowe czekamy do 12 czerwca. Zachęcamy do udziału. To wyjątkowa okazja, aby podzielić się swoją pasją, kreatywnością i owocami ciężkiej pracy z innymi. Tradycyjnie na laureatów będą czekać atrakcyjne nagrody.
 • Festyn zdrowia w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Targu

  13 maja 2024
  7 maja 2024r.w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu z okazji Dnia Patrona Szkoły odbył się Festyn zdrowia pod nazwą: " Bezpiecznie, zdrowo, na sportowo!"
 • Podhalańskie Targi Budownictwa – kolejny raz pod znakiem ekologii

  12 maja 2024
  Przez dwa dni gościć będą w Miejskiej Hali Lodowej Podhalańskie Targi Budownictwa, Instalacji I Wyposażenia Wnętrz. XXVII ich edycja znów stoi pod znakiem ekologicznych rozwiązań w dziedzinie ogrzewania i pasywności budynków.
 • Prawidłowa utylizacja leków przeterminowanych

  10 maja 2024
  Wielu z nas ma w domu leki, które już dawno straciły swoją ważność, ale często nie wiemy, co z nimi zrobić. Prawidłowa utylizacja leków przeterminowanych jest istotna zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla środowiska, w którym żyjemy.
 • Zasady umieszczania reklam wyborczych

  10 maja 2024
  W związku z trwającą kampanią wyborczą przed mającymi się odbyć  9 czerwca 2024 r. Wyborami do Parlamentu Europejskiego informuję, że na terenie Miasta Nowy Targ zasady sytuowania reklam wyborczych reguluje uchwała Nr XVI/166/2019 Rady Miasta Nowy Targ z dnia 27 grudnia 2019 r. w sprawie zasad  i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń na terenie Miasta Nowy Targ (uchwała reklamowa)  z późn. zm.
 • Ślubowanie oraz przemówienie Burmistrza Miasta Nowy Targ – Grzegorza Watychy

  08 maja 2024
  Wybrany na III kadencję Burmistrz Grzegorz Watycha złożył ślubowanie podczas I sesji Rady Miasta Nowy Targ a następnie zabrał głos w celu wygłoszenia przemówienia.
 • Jan Sięka przewodniczącym Rady Miasta Nowy Targ

  08 maja 2024
  Kandydatami na przewodniczącego Rady Miasta Nowy Targ zostali Adam Hajnos oraz Jan Sięka. Wygrał Jan Sięka otrzymując 11 głosów przy 10 głosach na Adama Hajnosa. Wszyscy radni oddali ważne głosy.
 • Konsultacje społeczne dotyczące zmian Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego

  08 maja 2024
  W dniu 2 maja br. rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące zmian Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) NOWY TARG 22 (Centrum), NOWY TARG 24 (Dział) oraz NOWY TARG 26 (Równia Szaflarska).
 • Duch Konstytucji pomagał narodowi przetrwać

  03 maja 2024
  Radość z bycia Polakiem i wdzięczność dla przodków, którzy ofiarą krwi i życia przecierali drogi do wolności, a w Trzeciomajowej Konstytucji dali wyraz troski o mądre urządzenie państwa – to uczucia, które przyświecały świętowaniu 233. Rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej w stolicy Podhala.
 • Remont ul. Grel na odcinku od torów kolejowych do granic administracyjnych

  02 maja 2024
  Referat Drogownictwa i Transportu Urzędu Miasta Nowy Targ informuje, że w br. roku zaplanowany został etapowany remont ul. Grel na odcinku od torów kolejowych do granic administracyjnych Gminy Miasta Nowy Targ.
 • Już jutro, 1 maja wejdą w życie przepisy, które ograniczą eksploatację "kopciuchów"

  01 maja 2024
  Zachęcamy do zapoznania się z informacją w tej sprawie opublikowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego: powietrze.malopolska.pl
 • Dzieci z Przedszkola nr 2 wzięły udział w akcji sprzątania świata

  01 maja 2024
  Dnia 29 kwietnia dzieci z Przedszkola nr 2 w Nowym Targu wzięły udział w wiosennej akcji sprzątania świata organizowanej przez Urząd Miasta Nowy Targ. Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wyruszyli posprzątać okolice wokół przedszkola.
 • Warsztaty z Markiem Dragoszem

  01 maja 2024
  W sobotę z inicjatywy Mateusza Guzika oraz Szkółki Piłkarskiej Górale odbyły się warsztaty z Markiem Dragoszem. To m.in. były trenerem Reprezentacji Polski w Amp Futbolu, założyciel „Keepers Foundation” - organizacji charytatywnej niosącej pomoc dzieciom z różnych stron świata - a także organizator licznych imprez charytatywnych i akcji wolontaryjnych.
 • 3. Dni Drukarstwa w Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu

  29 kwietnia 2024
  Po raz trzeci w Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu spotkamy się z żywą historią druku typograficznego. W trakcie Dni Drukarstwa, które odbędą się 17 – 18 maja 2024 r. zapraszamy do wzięcia udziału w wykładach, warsztatach i pokazach XIX - wiecznego druku typograficznego, prowadzonych przez mistrzów sztuki drukarskiej: Eryka Woźniaka i Janusza Karpińskiego.
 • Obchody 233 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji

  25 kwietnia 2024
  Zapraszamy na obchody 233 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja.
 • Profesorów Hodorowiczów książka „O wolności”, czyli fizyko-chemia ślebody

  25 kwietnia 2024
  Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk długą listę swoich wydawnictw powiększyło o pozycję dość niezwykłą, mądrą i ważną. Sami autorzy, prof. Stanisław Hodorowicz i dr hab. Maciej Hodorowicz, nie ukrywają, że zbiór 22 esejów „O wolności” jest lekturą trudną. Ale też ciekawą.
 • 27 Podhalańskie Targi Budownictwa & Odnawialnych Źródeł Energii

  23 kwietnia 2024
  Od 27 lat na Podhalu goszczą Targi Budownictwa, Instalacji, Wnętrz. Odbywają się one zawsze w maju i również w tym roku tak będzie a dokładnie 11 i 12 maja, Miejska Hala Lodowa zmieni się w wystawę najnowszych produktów i materiałów dla budownictwa i domu.
- dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb, - utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
Podstawowe (wymagane)
Ułatwiające
Statystyczne