W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na XVIII Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 24 maja w Nowym Targu. Rozpoczynamy przemarszem orkiestr o godz. 13:30, które po wspólnym wykonaniu utworu przejdą z Rynku do Parku Miejskiego im. Adama Mickiewicza. Tam rozpoczną się przesłuchania konkursowe ponieważ festiwal jest eliminacją do 48. ECHA TROMBITY - Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych.
Przed publicznością zaprezentuje się 10 orkiestr. Są to orkiestry z Nowego Targu, Czarnego Dunajca, Łapsz Niżnych, Łapsz Wyżnych, Skawy, Ochotnicy Dolnej, Jabłonki, Kacwina, Gronkowa i Lipnicy Małej. Prognozy pogody są optymistyczne i zapowiadają piękną słoneczną niedzielę.
Organizatorami wydarzenia są - Powiat Nowotarski, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Miasto Nowy Targ oraz Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu.