Logo Nowy Targ

Urząd Miasta Nowy Targ

 • Miejskie Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej Chłopców

  10 kwietnia 2024
  W dniu 4 kwietnia 2024 r. na Hali Sportowej „Gorce” odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. Rozgrywki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony szkół. Do turnieju chłopców zgłosił się komplet czternastu drużyn. Turnieje stały na wysokim poziomie sportowym i przebiegały w przyjaznej atmosferze fair play bez fauli.
 • Miejskie Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt

  10 kwietnia 2024
  W dniu 5 kwietnia 2024 r. na Hali Sportowej „Gorce” odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. Do turnieju dziewcząt przystąpiło trzynaście drużyn. Turnieje utrzymywały wysoki poziom sportowy i odbywały się w pozytywnej atmosferze.
 • 84 rocznica Zbrodni Katyńskiej i 14 rocznica Tragedii Smoleńskiej

  08 kwietnia 2024
  Nowotarska Grupa Mieszkańców "Pamięć" Podhalańska Grupa Rekonstrukcji Historycznych "Błyskawica" oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu zapraszają w dniu 10 kwietnia (środa) 2024 r. na godz. 11:00 na płytę Rynku na spektakl słowno-muzyczny pt. "Katyń. pamiętamy" w 84 rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 14 rocznice Tragedii Smoleńskiej.
 • Nowotarżanka Maria Nowak skończyła 100 lat

  08 kwietnia 2024
  Nowotarżanka Maria Nowak skończyła 100 lat! Z tej okazji w imieniu Burmistrza Miasta Nowy Targ Grzegorza Watychy, Zastępca Burmistrza Miasta Nowy Targ Pan Waldemar Wojtaszek z Zastępcą Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Urzędu Miasta Agnieszka Kaszubą odwiedzili Szanowną Jubilatkę z serdecznymi życzeniami i przekazali okolicznościowe listy gratulacyjne od Premiera Rady Ministrów Donalda Tuska, Wojewody Małopolskiego Krzysztofa Klęczara oraz władz Miasta Nowy Targ.
 • Program Funkcjonalno- Użytkowy budowy Areny Podhale

  05 kwietnia 2024
  Końcem lutego 2024 r.. Miasto Nowy Targ otrzymało Program Funkcjonalno- Użytkowy „Budowy Podhalańskiego Centrum Sportów Lodowych w Nowym Targu (ARENA Podhala)”. Dokument ten pozwala przystąpić do procesu ubiegania się o pozyskanie środków z zewnętrznych źródeł finansowania inwestycji. Co z kolei umożliwi uruchomienie procesu inwestycyjnego.
 • I Festiwal im. Jana Kantego Pawluśkiewicza – święto muzyki i sztuki

  05 kwietnia 2024
  Od wczoraj w mieście króluje Jan Kanty Pawluśkiewicz. Widać to od dzisiaj również na elewacji Miejskiego Centrum Kultury, na której po zmroku wyświetlane są jego żel-arty. Przed wejściem płoną kolorowe gazowe znicze. Tak będzie aż do godz. 23.00 w sobotę.
 • Nowy Targ z trzema promesami na dofinansowanie

  04 kwietnia 2024
  W Białce Tatrzańskiej, w imieniu Grzegorza Watychy, Burmistrza Nowego Targu, przedstawiciel Miasta Waldemar Wojtaszek - Zastępca Burmistrza oraz Henryk Wielkiewicz, Prezes OSP w Nowym Targu odebrali trzy promesy na dofinansowanie w łącznej kwocie 111 000 zł.
 • Występy artystów Studia Piosenki Septyma

  02 kwietnia 2024
  W ostatnim czasie soliści ze Studia Piosenki Septyma (Miejskie Centrum Kultury w Nowym Targu) reprezentowali miasto Nowy Targ w wielu prestiżowych konkursach piosenki. Dzieci zachwyciły jury z różnych stron świata. Nowe sukcesy świadczą o pracowitości oraz zamiłowaniu do swojej pasji, jaką jest muzyka.
 • Koncert - "Święty z Wadowic Jan Paweł II"

  02 kwietnia 2024
  Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha mają przyjemność zaprosić mieszkańców Nowego Targu oraz okolic na koncert z okazji 10. Rocznicy Kanonizacji oraz 45. Rocznicy Wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu pt. "Święty z Wadowic Jan Paweł II"  w dniu 2 kwietnia (wtorek) 2024 r.  o godz. 19:00  w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu.
 • "Załatw sprawę - posadź drzewo" - Kolejne sadzonki dostępne dla mieszkańców Miasta

  02 kwietnia 2024
  Duże zainteresowanie nowotarżan realizowaną przez Urząd Miasta akcją pod nazwą: „Załatw sprawę – posadź drzewo” sprawiło, że w kilka dni rozdanych zostało 1000 sztuk sadzonek jodły, świerka, buka oraz lipy.
 • Umowa o dofinansowanie przebudowy ul. Podtatrzańskiej podpisana

  02 kwietnia 2024
  28 marca w Krakowie Grzegorz Watycha, Burmistrz Miasta Nowy Targ oraz Ewa Bobek, Skarbnik Miasta, podpisali umowę dotacyjną na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej 362668K ul. Podtatrzańska w Nowym Targu" z dofinansowaniem w kwocie 1 221 825 zł. Całkowity koszt prac to 2 225 191,76 zł.
 • Bezpłatne pokazy filmów „Pułkownik Kwiatkowski" oraz „Papusza" w MCK Nowy Targ

  02 kwietnia 2024
  W ramach rozpoczynającego się Festiwalu im. Jana Kantego Pawluśkiewicza w MCK Nowy Targ (al. Tysiąclecia 37) zapraszamy na bezpłatne pokazy filmów z muzyką Mistrza. W środę 3 kwietnia o godz.19.30 film „Pułkownik Kwiatkowski" oraz w czwartek 4 kwietnia o godz.19.30 film „Papusza". Wstęp wolny!
 • Życzenia świąteczne - Wielkanoc 2024

  28 marca 2024
 • Zmiana czasu pracy Urzędu Miasta (Wielki Piątek)

  28 marca 2024
  Uprzejmie informujemy, że 29 marca 2024 roku (piątek) będzie dniem wolnym od pracy w Urzędzie Miasta w Nowym Targu - w zamian za święto przypadające w dniu 6 stycznia 2024 r. W związku z upływem terminu na składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania przez wyborców niepełnosprawnych oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat dyżur w godz. 7.30 - 15.00 pełni biuro ewidencji ludności, parter, pok. 006, tel. 182611273.
 • Program Priorytetowy „Ciepłe Mieszkanie” - dotacja przyznana!!!

  28 marca 2024
  Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie poinformował, że złożony wniosek o pozyskanie dofinansowania w ramach PP „Ciepłe Mieszkanie” dla naszego Miasta został rozpatrzony pozytywnie. Przyznana dotacja wynosi 837 000,00 zł.
 • Informacje dotyczące rozwoju sieci gazowej na terenie Miasta Nowy Targ

  28 marca 2024
  Inwestycje PSG Sp. z o.o. na terenie Miasta Nowy Targ skupione będą w szczególności na dalszym rozwoju sieci gazowej: od maja 2024 roku na: ul. Klikuszówka, os. Nowe i os. Oleksówki, w roku 2025 na os. Zadział i os. Robów.
 • Ostrzeżenie dla wnioskodawców i beneficjentów programu "Czyste Powietrze"

  28 marca 2024
  Korzystaj z programu „Czyste Powietrze” uważnie. Wybieraj sprawdzonych wykonawców. Uważaj na oferty składane przez akwizytorów i sprawdzaj, co podpisujesz. Pamiętaj, że dotacja z programu „Czyste Powietrze” przysługuje Tobie, a nie wykonawcy. Instalowanie nowego urządzenia grzewczego jest skuteczne tylko w ocieplonym domu.
 • Dni otwarte w Metalce

  28 marca 2024
  Marzec to czas, kiedy szkoły średnie prezentują swoją ofertę edukacyjną podczas tzw. „dni otwartych”. Metalka otworzyła na oścież swoje podwoje przed uczniami szkół podstawowych 22 marca. Na gości czekało wiele atrakcji, dzięki którym mogli zobaczyć z bliska funkcjonowanie szkoły, liczącej blisko 2000 uczniów.
- dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb, - utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
Podstawowe (wymagane)
Ułatwiające
Statystyczne