X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 118
Nowotarska Strefa Relaksu doceniona za granicą!

Projekt obywatelski Nowotarskiej Strefy Relaksu, autorstwa Danuty Wojdyły oraz Małgorzaty Kram zyskał uznanie Instytutu Innowacji w Polityce z siedzibą w Wiedniu. Instytucja ta rokrocznie organizuje konkurs „Innowacje w Polityce” (Innovation In Politics Awards). Nominację otrzymał również Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha za wdrożenie projektu i wykorzystanie potencjału lokalnych zasobów na rzecz mieszkańców.

-Mam zaszczyt poinformować, że zostały Panie, Danuta Wojdyła oraz Małgorzata Kram, nominowane jako pomysłodawczynie Nowatorskiej Strefy Relaksu wraz z Burmistrzem Miasta Nowy Targ, Panem Grzegorzem Watychą, do europejskiego konkursu “Innowacje w Polityce” za wdrożenie projektu i wykorzystanie potencjału lokalnych zasobów na rzecz mieszkańców – pisze w liście nominacyjnym Aleksandra Makuch, koordynatorka konkursu “Innowacje w Polityce” – Dążymy do tego, aby Polskę reprezentowały możliwie najbardziej wartościowe, inspirujące i godne naśladowania projekty, dlatego zależy nam na Państwa uczestnictwie w konkursie.

Ideą konkursu jest wyróżnienie polityków odpowiedzialnych za realizację projektów, które podniosły jakość życia Europejczyków i wnoszą nowe rozwiązania w ośmiu kategoriach: Społeczeństwo, Demokracja, Prawa Człowieka, Ekologia, Społeczność Lokalna, Miejsce Pracy, Dobrobyt, Jakość Życia. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 17 listopada 2018 r. w Wiedniu. Laureaci będą zapraszani do udziału w Akademii na Rzecz Innowacji, czyli długofalowym cyklu spotkań i warsztatów dla najbardziej innowacyjnych europejskich polityków.

Jest to druga edycja konkursu. W inaugurującej, zeszłorocznej odsłonie, Polska mogła poszczycić się 60 prekursorskimi zgłoszeniami projektów. Osiem z nich dostało się do ścisłego finału, a łódzka inicjatywa Piotra Kowalskiego “wideotlumacz.pl” została wyróżniona główną nagrodą w kategorii – Jakość Życia.

Konkurs jest świetną okazją do promocji miasta na arenie europejskiej. Więcej informacji o konkursie na stronie: innovationinpolitics.eu/pl/home

Nowotarska Strefa Relaksu jako projekt ogólnomiejski otrzymał ogromne poparcie i drugą największą liczbę głosów w Budżecie Obywatelskim na rok 2017. NSR to miejsce cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców Nowego Targu i okolic, we wszystkich grupach wiekowych. Jego unikatowość polega na tym, że łączy w sobie możliwość aktywnego wypoczynku (siłownia na świeżym powietrzu, boisko do piłki siatkowej) z opcją relaksu w formie grillowania, czy korzystania z plenerowej biblioteki. Najmłodsi mają do dyspozycji plac zabaw w formie statku. Dodatkowym atutem strefy jest jej lokalizacja – nad brzegiem Dunajca, w pobliżu kładki, rezerwatu Bór nad Czerwonem i ścieżki rowerowej. NSR przyciąga tłumy mieszkańców i co warte podkreślenia, to sami mieszkańcy zgłosili projekt do wspomnianego wyżej konkursu.

Projekt Nowotarskiej Strefy Relaksu był już nagradzany wcześniej – w III edycji konkursu „Mieszkam-TU – mądre pomysły na mądre miasto” inicjatywa Danuty Wojdyły i Małgorzaty Kram otrzymała drugie miejsce w kategorii społecznej. Nagrody wręczono w trakcie IX Europejskiego Kongresu Ekonomicznego w Katowicach.

Przyszłość NSR maluje się w jasnych barwach – w planach jest rozbudowa strefy, a także cykl wydarzeń „Podwieczorek nad Dunajcem” – kolejny projekt zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 przez inicjatorki Nowotarskiej Strefy Relaksu. Projekt przewiduje m.in. koncerty, turniej piłki siatkowej, strefę kulinarną, konkursy oraz animacje dla najmłodszych. Wcześniej niezagospodarowane bulwary nad Białym Dunajcem stają się więc teraz ważnym punktem na turystycznej i rozrywkowej mapie Nowego Targu.

mat. nadesłane

fot. arch. nowytarg24.tv

Print Informacja z dnia 17-09-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1504 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE