RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 92
Porządkowanie reklam w Nowym Targu

W ramach prac nad projektem tzw. uchwały reklamowej powstała koncepcja uchwały określająca zasady sytuowania urządzeń reklamowych na terenie miasta. Przygotowana koncepcja zakłada między innymi całkowity zakaz sytuowania reklam wzdłuż istniejącej i projektowanej „Zakopianki” w pasie od 50 do 200m od krawędzi jezdni, zgodnie z zasadami przyjętymi przez większość gmin, przez które przebiega ta jedna z najsłynniejszych polskich dróg. 

Pozostały obszar Nowego Targu został podzielony na strefy, gdzie sytuowanie reklam czy szyldów będzie podlegało regulacjom określonym w uchwale.

Dowolne i niekontrolowane umieszczanie tablic i urządzeń reklamowych szpeci krajobraz miasta i Podhala. Uchwalenie w przyszłości powyższej uchwały winno zapobiec dalszej degradacji przestrzeni publicznej, czego obecnie jesteśmy świadkami. Dotyczy to szczególnie obszaru historycznego centrum miasta oraz terenów wzdłuż głównych arterii komunikacyjnych, w tym „Zakopianki”, które są niechlubnym przykładem degradacji krajobrazu w skali kraju.

Podjęte przez Władze Miasta działania wpisują się w kampanię społeczną „Krajobraz mojego miasta” zainaugurowaną w 2016 r. przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Ponadto przygotowany dokument jest odpowiedzią na program zainicjowany przez Marszałka Województwa Małopolskiego pod nazwą „Montevideo” czyli „widzę góry”, mającego zachęcić gminy położone wzdłuż „Zakopianki” do podjęcia działań na rzecz poprawy jakości krajobrazu wzdłuż drogi Kraków – Zakopane.

Konsultacje społeczne dotyczące przygotowanej koncepcji uchwały w sprawie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń na terenie Miasta Nowy Targ trwają do 5 lutego br. W dniu 25 stycznia br., o godz. 1300 w Sali Obrad Urzędu Miasta przewidziane jest spotkanie z mieszkańcami miasta, na którym zostanie omówiona koncepcja uchwały. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z udostępnionymi materiałami. Podczas konsultacji można zgłaszać zastrzeżenia do koncepcji uchwały.

Wszelkie szczegółowe informacje oraz treść przygotowanej koncepcji uchwały dostępne są na stronie internetowej miasta oraz w Wydziale Rozwoju i Urbanistyki Urzędu Miasta, pok. 231.

 

Print Informacja z dnia 24-01-2018, opublikowana przez: Józef Bryś była czytana 2914 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE