RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 145
Nowotarscy strzelcy wyróżnieni

W dniu 30.03.2016 w Krakowie, w czasie uroczystości związanych z wyborami nowych władz wojewódzkich Ligi Obrony Kraju, przedstawiciele Zarządu Powiatowego LOK w Nowym Targu zostali dwukrotnie uhonorowani pamiątkowymi pucharami, wręczonymi przez Prezesa Głównego Ligi Obrony Kraju płk. Grzegorza Jarząbka.

Nowotarscy strzelcy zostali wyróżnieni pierwszą nagrodą „Za rozbudowę bazy szkoleniowej LOK w województwie małopolskim w latach 2011-2015” wyprzedając Tarnów i Suchą Beskidzką, gdzie podobnie jak w Nowym Targu prowadzone są prace budowlane na strzelnicach sportowych prowadzonych przez lokalne organizacje powiatowe LOK.

Trwająca już ponad dwa lata modernizacja strzelnicy sportowej LOK w Nowym Targu jest wzorem dla wszystkich działaczy LOK w Małopolsce, gdyż pomimo bardzo skromnych środków finansowych uzyskiwanych na rozbudowę obiektu, udaje się utrzymywać płynność finansową inwestycji, dzięki czemu prace idą do przodu.

Warto zauważyć że wszyscy członkowie LOK z Nowego Targu działają społecznie, nie pobierając wynagrodzenia za swoją pracę, zaś środki na remonty pozyskiwane są ze składek członkowskich członków LOK oraz dotacji Urzędu Miasta Nowego Targu i Starostwa Powiatowego w Nowym Targu i nielicznych darczyńców lub zaprzyjaźnionych stowarzyszeń jak IPA Region Nowy Targ czy Stowarzyszenie „Perkun”. Niestety środki te ciągle są niewystarczające i nie pozwalają na szybkie zakończenie choćby części robót.

Drugim powodem do świętowania w Nowym Targu było zajęcie I miejsca w Małopolskich Mistrzostwach LOK Juniorów i Seniorów przez zawodników Klubu Strzeleckiego LOK „Szarotka”, którzy w strzeleckich zawodach pokonali 9 reprezentacji z Małopolski. Tuz za nowotarżanami na pudle stanęły drużyny z Nowego Sącza ( II miejsce) i Krakowa Krowodrzy ( III miejsce).

Niewątpliwie sukces ten jest czytelnym sygnałem świadczącym o konieczności dalszego wspierania wyczynowego strzelectwa sportowego na Podhalu oraz celowości prowadzenia szkoleń strzeleckich dla młodzieży i dorosłych.

Michał Maciaszek ZP LOK Nowy Targ

Print Informacja z dnia 01-04-2016, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2959 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE