RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 115
Tadeusz Błażusiak zwycięża GP Hiszpanii 2013
Tadeusz Błażusiak zwycięża GP Hiszpanii 2013
Fot. blazusiak.com

Taddy Błażusiak po raz drugi z rzędu zwyciężył w GP Mistrzostw Świata 2013.  Do swojego zwycięstwa w otwierającym Mistrzostwa Świata Grand Prix Polski, Polak  dołożył zwycięstwo w Grand Prix Hiszpanii.  Z dwoma zwycięskimi Grand Prix i jednym Grand Prix do końca Mistrzostw, Błażusiak jest liderem klasyfikacji Mistrzostw Świata 2013 z 29 punktami przewagi nad drugim w klasyfikacji generalnej Davidem Kightem.

W pierwszym finale Tadeusz  prowadził od startu do mety, ustalając najszybszy czas okrążenia (dwie sekundy szybciej od kolejnego zawodnika). Z czystym torem przed sobą Taddy spokojnie zwiększał swoją przewagę aż do mety gdzie uzyskał 24 sekundową przewagę nad drugim w stawce Ivanem Cervantesem.

Drugi finał, w którym zawodnicy startują w odwrotnej kolejności, nie był zbyt łaskawy dla Polaka. Błażusiak zaraz po starcie miał zderzenie z wolniejszym zawodnikiem i zaliczył upadek.  Zmuszony do pościgu za liderem stawki Tadeusz metodycznie wypracowywał swoja pozycje w górę stawki (po upadku był na końcu stawki) i w rezultacie zakończył wyścig na trzecim miejscu.

Trzeci finał wieczoru po raz kolejny stanął pod znakiem dominacji Polaka, który kontrolował wyścig na szczególnie już śliskim torze.  Drugie miejsce zajął Kornel Nemeth z Węgier.

Tadeusz Błażusiak: „Jestem bardzo zadowolony z mojego wyniku.  Fizycznie czułem się dużo lepiej niż podczas Grand Prix Polski, ciągle jeszcze nie jestem w 100 % sprawny ale wiedziałem, że będę w dużo lepszej pozycji na atak po zwycięstwo.  Zwycięstwo w pierwszym i trzecim finale było rewelacyjne.  Nie lubię startu w odwróconej kolejności, który jest stosowany podczas drugiego finału, to bardzo niebezpieczne gdy szybsi zawodnicy jako ostatni wybierają pozycję startową a w rezultacie startują z drugiej linii, z tego powodu niestety zaliczyłem upadek.  Ale jestem zadowolony z mojej jazdy w tym finale, która zaowocowała trzecim miejscem.  Jak zwykle starty z bramek startowych były super ważne i moje starty były również dobre.  Mój motocykl jest niesamowity na startach, w pierwszym finale miałem tak dobrą trakcję, że w mgnieniu oka byłem pierwszy w pierwszym zakręcie.  Przewaga blisko 30 punktów w klasyfikacji generalnej trochę zdejmuje „ciśnienie” z finałowego Grand Prix we Francji, ale oczywiście będę zdążał do zdobycia podobnego wyniku jak w Polsce i Hiszpanii.  Dotychczas wszystko układa się znakomicie w Mistrzostwach Świata 2013 i mam nadzieję, że we Francji po raz kolejny skończyę z mocnym rezultatem na moim koncie”.

Wyniki Grand Prix Hiszpanii 2013:

1. Taddy Blazusiak (KTM) 54, 2. David Knight (Honda) 41, 3. Alfredo Gomez (Husaberg) 36, 4. Kornel Nemeth (KTM) 34, 5. Ivan Cervantes (KTM) 33, 6. Jonny Walker (KTM) 30, 7. Thomas Oldrati (Husaberg) 24, 8. Rodrig Thain (Gas Gas) 19…

 

Klasyfikacja Generalna Mistrzostw Świata 2013:

1. Taddy Blazusiak (KTM) 111, 2. David Knight (Honda) 82, 3. Jonny Walker (KTM) 81, 4. Alfredo Gomez (Husaberg) 67; 5. Kornel Nemeth (KTM) 63; 6. Thomas Oldrati (Husaberg) 52…

Print Informacja z dnia 12-02-2013, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2320 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE