RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 177
Dawid Kubacki dwa razy stał na podium w ten weekend
Drugie i trzecie miejsce reprezentanta Wisły Zakopane. Nowotarżanin Dawid Kubacki z klubu TS Wisła Zakopane dwukrotnie stawał na podium w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w austriackim Stams i został liderem w klasyfikacji generalnej. To były pierwsze tego lata zawody na igelicie. W Stams obsada była mocna, startowało wielu znanych zawodników Niemiec Schmitt, Austriak Loitzl, Norweg Jacobsen, który po roku przerwy wrócił na skocznie.

22-letni Kubacki w sobotę był drugi. Po pierwszej serii po skoku na 103,5 m zajmował dopiero 8. miejsce, ale w finale oddał najdłuższy skok na 110 m i awansował o sześć miejsc. Wygrał nieoczekiwanie Kanadyjczyk Boyd-Clowes, skoki 110,5 i 104 m, trzeci był Loitzl 107,5 i 104,5 m.

W niedzielę Kubacki w pierwszej serii miał 106 m i zajmował dopiero 12. miejsce. Ale podobnie jak w sobotę kapitalnie skoczył w serii finałowej aż na 113 m i uplasował się na 3. pozycji, przegrał tylko z Austriakiem Muellerem (111 i 110,5 m) i Jacobsenem (111,5 i 110 m). Po dwóch konkursach Kubacki jest liderem PK 140 pkt przed Muellerem 101 pkt.

Z innych naszych skoczków, a było ich ośmiu, dobrze spisał się trenujący poza kadrą, 29-letni zakopiańczyk Marcin Bachleda, w sobotę był 24., w niedzielę wyżej, na 17. pozycji. W finale byli jeszcze w pierwszym konkursie Jan Ziobro z WKSA Zakopane (20.), w drugim Krzysztof Biegun z Wisły (28.).

Po raz pierwszy zawodnicy skakali w nowych, obcisłych kombinezonach. Sędziowie byli bardzo rygorystyczni, w sobotę szesnastu, w niedzielę dwunastu skoczków zostało zdyskwalifikowanych, w tym trzech Polaków, w sobotę Klimek Murańka, w niedzielę natomiast Krzysztof Miętus i Ziobro.

- Nowe kombinezony mają mniejszą powierzchnię nośną. Dopiero w piątek wieczorem na odprawie technicznej trenerzy otrzymali konkretne dane co do strojów. Cały wieczór spędziliśmy na przerabianiu, pruciu i przeszywaniu kombinezonów. Mnie w nowych strojach skacze się dobrze. Cieszę się z udanego startu w Stams, choć zawsze mówię, że zawody letnie nie są najważniejsze - mówił po zawodach Dawid Kubacki.


/ANDRZEJ STANOWSKI/

Print Informacja z dnia 03-07-2012, opublikowana przez: Józef Bryś była czytana 2343 razy
Źródło: Dziennik Polski więcej z tej kategorii (Dziennik Polski)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE