X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 211
Profesor Grys jedynym kandydatem na rektora PPWSZ
Profesor Grys jedynym kandydatem na rektora PPWSZ
Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Prof. dr hab. Iwon Grys, Dyrektor Instytutu Pielęgniarstwa Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu jest jedynym spośród siedmiu zgłoszonych kandydatów na rektora tej uczelni, który spełnia wymogi formalne.

W poniedziałek podczas spotkania z przedstawicielami środowisk uczelni oraz mediów Burmistrz Marek Fryźlewicz będący Przewodniczącym Komisji Wyborczej przedstawił osobę kandydata.

Prof. dr hab. nauk medycznych Iwon Grys jest jednocześnie pułkownikiem Wojska Polskiego. Ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi, gdzie w 1973 r. uzyskał tytuł lekarza medycyny. Jest specjalistą chorób wewnętrznych, gastroenterologiem. W 1979 r. uzyskał stopień doktora nauk medycznych, a tytuł doktora habilitowanego w 1990 r. W latach 1973-1995 pełnił zawodową służbę wojskową w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie w Klinice Gastroenterologii, następnie pełnił funkcję kierownika Kliniki Gastroenterologii w 5. Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie. Od 1995 r. jest profesorem Wojskowej Akademii Medycznej, natomiast w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej jest zatrudniony od 2003 r. na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Jego działalność dydaktyczna i naukowa obejmuje ponad 80 publikacji krajowych i zagranicznych, jest członkiem czterech lekarskich towarzystw naukowych, a prywatnie interesuje się przyrodą Tatr oraz turystyką górską.

Profesor Grys w kilku słowach na swój temat podkreślił, że zamierza kontynuować dzieło swojego znakomitego poprzednika prof. Stanisława Hodorowicza, obecnego rektora PPWSZ, który zgodnie z przepisami nie może ubiegać się o reelekcję na kolejną kadencję. Jeżeli zostanie rektorem, zamierza poszerzyć ofertę uczelni w kierunkach medycznych, takich jak kosmetologia, czy dietetyka. Chciałby także uruchomić kierunek związany z rolnictwem. Istnieją szanse, by uruchomić studia magisterskie na kierunku fizjoterapia oraz na którymś z trzech instytutów: architektury, ochrony środowiska lub turystyki i rekreacji. Kandydat na rektora liczy, że podczas swojej kadencji, a planuje że będzie to jedna jedyna, uda się przekształcić PPWSZ w Akademię Podhalańską.

(Piotr Rayski-Pawlik) 

Print Informacja z dnia 07-05-2012, opublikowana przez: Ryszard Kucipera była czytana 2931 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE