RSS facebook
Dziś mamy: poniedziałek
- 25 czerwca 2018 roku

176 dzień roku, 26 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:35
Zachód słońca: 20:49

Imieniny obchodzą: Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja, Tolisława, Wilhelm

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 129
Nowy Targ - Samorządowy Lider Edukacji

W dniu 29 listopada 2011r. w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się Gala Finałowa I edycji programu certyfikacji "Samorządowy Lider Edukacji" w ramach którego miasto Nowy Targ uzyskało nie tylko certyfikat "Samorządowy Lider Edukacji" ale także wyróżnienie specjalne Primus" i statuetkę "Primus" wśród miast w przedziale od 20.000 do 50.000 mieszkańców.

W imieniu społeczności samorządowej i oświatowej naszego miasta  przyznane wyróżnienia odebrali P. Jan Kolasa Zastępca Burmistrza Miasta Nowego Targu i P. Janusz Stopka Naczelnik Wydziału Oświaty.

Program certyfikacji „Samorządowy Lider Edukacji” ma zasięg krajowy. Celem tego programu jest wyróżnianie gmin i powiatów, które szczególnie aktywnie wspierają rozwój edukacji na swoim terenie. Komisja konkursowa  w skład której wchodzili profesorowie i pracownicy naukowi wyższych uczelni, oceniała działania samorządów  zakresie realizacji projektów edukacyjnych lub naukowych adresowanych do młodzieży, studentów, nauczycieli, osób w wieku po produkcyjnym, w tym innowacyjność i oryginalność tych działań, a także działania  w zakresie wspierania rozwoju sportowego i kulturalnego młodzieży, oraz  aktywność gmin i ich służb pod względem inwestycji w oświatę i jej infrastrukturę.  

Patronat nad tym przedsięwzięciem sprawował  m.in. Parlament Europejski i Jego Przewodniczący prof. Jerzy Buzek oraz redakcje cenionych w środowisku samorządowym mediów.

Zgodnie z regulaminem programu do 8 lipca br. polskie  samorządy mogły zgłaszać swój udział w konkursie i programie certyfikacji „Samorządowy Lider Edukacji”, który kończy się przyznaniem gminom i powiatom certyfikatów zwykłych i wyróżnień „Primus” oraz „Mecenas Wiedzy”.

Wyróżnienie i certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” zgodnie z regulaminem programu otrzymały gminy i powiaty, które uzyskały w procedurze certyfikacyjnej co najmniej 80 punktów (na 150 możliwych).

Wyróżnienia specjalne: „Primus” i statuetki „Primus”   przyznawane są gminom które uzyskały najwyższą liczbę punktów przyznanych przez recenzentów. Wyróżnienie „Mecenas Wiedzy” przyznawane jest osobą szczególnie aktywnym w działaniach na rzecz edukacji. Wnioski o certyfikacje w I edycji programu realizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego złożyło ponad 175 gmin wiejskich, miejskich, powiatów. Procedura certyfikacji - przeprowadzana  w kategorii gminy do 20.000 mieszkańców, powyżej 20.000 do 50.000 mieszkańców, miast ponad 50.000  do 100.000 mieszkańców oraz ponad 100.000 mieszkańców - pozytywnie zakończyła się dla niespełna 130 jednostek samorządu.

Najliczniej wśród wnioskodawców certyfikacji reprezentowane były gminy w przedziale od 20.000 do 50.000 mieszkańców i w tej kategorii swoje osiągnięcia zaprezentowało miasto Nowy Targ. W części finałowej I edycji programu udział brały tak ważne dla naszego kraju ośrodki edukacyjne jak Szczecin, Lublin, Gdańsk, Kraków, którego Prezydent prof. Jerzy Majchrowski znalazł się wśród laureatów wyróżnionych w kategorii „Mecenas Wiedzy” , a także m.in. Powiat Nowotarski wyróżniony w kategorii powiatów.  

Przyznanie miastu Nowy Targ certyfikatu „ Samorządowy Lider Edukacji” jest efektem bardzo dobrej od wielu lat pracy licznej grupy nauczycieli i pracowników nowotarskiej oświaty oraz pracowników samorządowych Urzędu Miasta Nowy Targ, a także  rezultatem docenienia przez samorząd miasta i jego władze wykonawcze niezaprzeczalnej roli edukacji w rozwoju człowieka oraz społeczności.

JS

Print Informacja z dnia 30-11-2011, była czytana 11657 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE