RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 91
Nowy Targ - Samorządowy Lider Edukacji

W dniu 29 listopada 2011r. w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się Gala Finałowa I edycji programu certyfikacji "Samorządowy Lider Edukacji" w ramach którego miasto Nowy Targ uzyskało nie tylko certyfikat "Samorządowy Lider Edukacji" ale także wyróżnienie specjalne Primus" i statuetkę "Primus" wśród miast w przedziale od 20.000 do 50.000 mieszkańców.

W imieniu społeczności samorządowej i oświatowej naszego miasta  przyznane wyróżnienia odebrali P. Jan Kolasa Zastępca Burmistrza Miasta Nowego Targu i P. Janusz Stopka Naczelnik Wydziału Oświaty.

Program certyfikacji „Samorządowy Lider Edukacji” ma zasięg krajowy. Celem tego programu jest wyróżnianie gmin i powiatów, które szczególnie aktywnie wspierają rozwój edukacji na swoim terenie. Komisja konkursowa  w skład której wchodzili profesorowie i pracownicy naukowi wyższych uczelni, oceniała działania samorządów  zakresie realizacji projektów edukacyjnych lub naukowych adresowanych do młodzieży, studentów, nauczycieli, osób w wieku po produkcyjnym, w tym innowacyjność i oryginalność tych działań, a także działania  w zakresie wspierania rozwoju sportowego i kulturalnego młodzieży, oraz  aktywność gmin i ich służb pod względem inwestycji w oświatę i jej infrastrukturę.  

Patronat nad tym przedsięwzięciem sprawował  m.in. Parlament Europejski i Jego Przewodniczący prof. Jerzy Buzek oraz redakcje cenionych w środowisku samorządowym mediów.

Zgodnie z regulaminem programu do 8 lipca br. polskie  samorządy mogły zgłaszać swój udział w konkursie i programie certyfikacji „Samorządowy Lider Edukacji”, który kończy się przyznaniem gminom i powiatom certyfikatów zwykłych i wyróżnień „Primus” oraz „Mecenas Wiedzy”.

Wyróżnienie i certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” zgodnie z regulaminem programu otrzymały gminy i powiaty, które uzyskały w procedurze certyfikacyjnej co najmniej 80 punktów (na 150 możliwych).

Wyróżnienia specjalne: „Primus” i statuetki „Primus”   przyznawane są gminom które uzyskały najwyższą liczbę punktów przyznanych przez recenzentów. Wyróżnienie „Mecenas Wiedzy” przyznawane jest osobą szczególnie aktywnym w działaniach na rzecz edukacji. Wnioski o certyfikacje w I edycji programu realizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego złożyło ponad 175 gmin wiejskich, miejskich, powiatów. Procedura certyfikacji - przeprowadzana  w kategorii gminy do 20.000 mieszkańców, powyżej 20.000 do 50.000 mieszkańców, miast ponad 50.000  do 100.000 mieszkańców oraz ponad 100.000 mieszkańców - pozytywnie zakończyła się dla niespełna 130 jednostek samorządu.

Najliczniej wśród wnioskodawców certyfikacji reprezentowane były gminy w przedziale od 20.000 do 50.000 mieszkańców i w tej kategorii swoje osiągnięcia zaprezentowało miasto Nowy Targ. W części finałowej I edycji programu udział brały tak ważne dla naszego kraju ośrodki edukacyjne jak Szczecin, Lublin, Gdańsk, Kraków, którego Prezydent prof. Jerzy Majchrowski znalazł się wśród laureatów wyróżnionych w kategorii „Mecenas Wiedzy” , a także m.in. Powiat Nowotarski wyróżniony w kategorii powiatów.  

Przyznanie miastu Nowy Targ certyfikatu „ Samorządowy Lider Edukacji” jest efektem bardzo dobrej od wielu lat pracy licznej grupy nauczycieli i pracowników nowotarskiej oświaty oraz pracowników samorządowych Urzędu Miasta Nowy Targ, a także  rezultatem docenienia przez samorząd miasta i jego władze wykonawcze niezaprzeczalnej roli edukacji w rozwoju człowieka oraz społeczności.

JS

Print Informacja z dnia 30-11-2011, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 17802 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE