RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 66
Co można zimą to można... i latem
Co można zimą to można... i latem
fot. Maciej Zubek

Piknik Snowboardowy na nowotarskim rynku

W niedzielę nowotarski rynek opanowali fani... snowboardu. Reprezentanci kliku okolicznych klubów i zaproszeni przez nich goście dowiedli, licznie gromadzącej się przez cały dzień widowni, że i w lecie można korzystać z uroków jazdy na popularnej "desce". Głównymi pomysłodawcami imprezy była trójka pasjonatów tej dyscypliny sportu, zawodników z klubu Unique Team nowotarżanie Grzegorz Denefeld, Rafał Król oraz Mateusz Skupień.

Patronat nad pokazem objął burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz oraz prezes Polskiego Związku Snowboardowego Marek Król, a z boku wyczynom swoich kolegów przyglądała się jedna z największych gwiazd polskiego snowboardu, pochodząca z Nowego Targu Aleksandra Król. - Chcemy aby nasza dyscyplina cieszyła się jak największym zainteresowaniem i dotarła do różnych pokoleń.

Na snowboardzie można jeździć wszędzie. Nie tylko na stoku, ale i na ulicy. Nie tylko w zimie ale i w lecie. I to też chcieliśmy dowieść. Naszym przesłaniem było też przybliżenie szerszemu gronu naszego klubu Unique Team, z którego wywodzą się zawodnicy startujący na zawodach rangi mistrzostw świata czy mistrzostw Europy. Chcieliśmy się pochwalić naszymi sukcesami i osiągnięciami bo myślę, że warto. Bardzo jestem wdzięczny władzom naszego miasta, którym nasz pomysł bardzo przypadł do gustu i bardzo pomogły nam one w organizacji tej imprezy. Po reakcjach samych zawodników jak i osób na widowni, uważam że nasza inicjatywa przyjęła się - powiedział Denefeld.

Widzowie mogli podziwiać zawodników w dwóch konkurencjach. Pierwsza to tzw. "jibing" polegający na tym, że napędzamy różnymi sposobami (w tym przypadku specjalistyczną wyciągarką) zawodnik, wskakuje na specjalny "box" po którym musi się kilka metrów prześlizgnąć jednocześnie prezentując wymyślne ewolucję i wylądować w określonej strefie. To że nie jest to łatwe zadanie dowiodły liczne upadki, które przydarzały się nawet najlepszym. Drugą z konkurencji - jeszcze bardziej widowiskową - były skoki na batucie, w trakcie których snowboardziści uraczyli widzów bogatym repertuarem podniebnych akrobacji.

Ponadto w specjalnej gablotce każdy mógł obejrzeć trofea wywalczone przez reprezentantów Polski na różnych prestiżowych zawodach organizowanych na całym świecie. Można było też dokładnie zapoznać się z historią snowboardu, a także nabyć pamiątkowy gadżet.

(Maciej Zubek)

Print Informacja z dnia 01-07-2010, opublikowana przez: Ryszard Kucipera była czytana 2867 razy
Źródło: Dziennik Polski więcej z tej kategorii (Dziennik Polski)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE