RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 79
Road Challenge – czar kolarstwa dla najlepszych i dla amatorów

PODHALE – SPISZ – ORAWA. Przez trzy dni na drogach Podhala, Orawy i Spiszu zmagali się uczestnicy tegorocznej edycji etapowego kolarskiego wyścigu szosowego Nowy Targ Road Challenge. Ta coraz popularniejsza rywalizacja przyciąga i zawodników licencjonowanych, i amatorów. Swoich sił mogą próbować także dzieci i młodzież. 

Współorganizatorami prestiżowej imprezy były dwa samorządy – Miasto i Gmina Nowy Targ, wraz z Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji. Inicjator i główny organizator wyścigu to doświadczony przy niejednych kolarskich bojach Cezary Szafraniec

W pierwszym etapie, 14 lipca, trasą wyścigu stał się tor Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej. Drugiego dnia – ze startu wspólnego w Dursztynie na Wichrówce – spiska trasa wiodła przez Łapsze Niżne, Kacwin i Niedzicę. Start honorowy III, niedzielnego etapu zlokalizowany był na letnim stadionie przy Miejskiej Hali Lodowej. Stąd zaczynała się orawska trasa, biegnąca przez Grel, Pyzówkę, Dział, Pieniążkowice, Odrowąż, Bukowinę Osiedle, Harkabuz, Podsarnie i Podszkle. Linię mety zawodnicy przejeżdżali w Pyzówce.

Liczącą 37 kilometrów pętlę spiską licencjonowani kolarze startujący w kategorii PRO pokonywali w trzech rundach, a zapisani do kategorii FUN – w dwóch. Podobnie z przewidzianą na niedzielę pętlą orawską, która miała ponad 28 kilometrów.

Przejazd kolarzy zaangażował niemałe siły policyjnej „drogówki”, gdyż wymagał czasowych wyłączeń niektórych odcinków dróg. Nie brakło przy nich kibicujących miłośników tego sportu. Organizatorzy musieli też zadbać o punkty odżywcze.

W tegorocznej edycji wzięło udział dwustu czterdziestu zawodników i dwadzieścia kilka zawodniczek, którym nie straszny był upał. Na „kole” przy hali Lodowej rywalizowało natomiast w niedzielę ponad dwustu najmłodszych kolarzy – w kilku grupach wiekowych, począwszy od mikrusów na rowerkach biegowych. Dla nich też organizatorzy przygotowali tam konkursy, zabawy i inne atrakcje.

Każda edycja kolejna nowotarska edycja Road Challenge jest doskonalą promocją słynących już w Polsce tras rowerowych naszego regionu, a dla początkujących – najlepszą okazją do złapania kolarskiego bakcyla, zachętą do aktywnego wypoczynku całych rodzin. Do tego dochodzą wszystkie emocje sportowej rywalizacji i fantastyczne widoki na trasach.

więcej na stronie: nowytarg24.tv

Print Informacja z dnia 17-07-2023, opublikowana przez: Maksymilian Gryglak była czytana 490 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE