RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 193
Przebudowa ul. Ludźmierskiej i budowa obwodnicy miasta. Prace projektowe trwają

Trwają prace projektowe nad koncepcjami budowy bezkolizyjnego skrzyżowania z linią kolejową w ciągu DW957 w Nowym Targu oraz budowy południowej obwodnicy miasta w ciągu DK49.

Przed Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Krakowie toczy się postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. „Budowa bezkolizyjnego przekroczenia linii kolejowej w ciągu DW957 w m. Nowy Targ”. Zgodnie z ostatnimi informacjami przekazanymi urzędowi miasta przez Wojewódzki Zarząd Dróg w Krakowie, wniosek o wydanie decyzji w tej kwestii zostanie w niewielkim zakresie skorygowany. Dokument trafi następnie do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie, która go przeanalizuje i podejmie decyzję, czy dla tego przedsięwzięcia będzie należało przeprowadzić ocenę oddziaływania na środowisko.

Jeżeli zapadnie takie rozstrzygnięcie, wówczas nowotarski urząd miasta podejmie starania, aby zarówno zainteresowani mieszkańcy Nowego Targu, jak i przedsiębiorcy działający w tamtej części miasta mieli możliwość zapoznania się w siedzibie magistratu z materiałami projektowymi oraz stanowiskiem jednostki projektowej odnośnie opinii, uwag i wniosków złożonych podczas spotkania informacyjnego, jakie na przełomie stycznia i lutego ubiegłego roku odbyło się w sprawie przebudowy skrzyżowania ul. Ludźmierskiej z linią kolejową.

Trwają również prace projektowe nad wielowariantową koncepcją budowy obwodnicy Nowego Targu w ciągu DK49 od węzła Nowy Targ Południe do DK49 Nowy Targ – Jurgów – granica państwa.

Zgodnie z informacjami udzielonymi urzędowi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, w ciągu najbliższych miesięcy do Burmistrza Miasta Nowy Targ ma zostać złożony wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia. Spotkanie informacyjne dotyczące budowy tego odcinka drogi krajowej GDDKiA przeprowadzała w czerwcu 2021 r.

Inwestorem budowy południowej obwodnicy miasta w ciągu DK49 jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, zaś bezkolizyjnego przekroczenia linii kolejowej w ciągu DW957 w m. Nowy Targ – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

O wszelkich istotnych sprawach dotyczących powyższych inwestycji Urząd Miasta Nowy Targ będzie informował na swojej stronie internetowej.

Print Informacja z dnia 15-03-2023, opublikowana przez: Józef Bryś była czytana 383 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE