X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 60
W Nowym Targu odbył się turniej gry w bule

Na Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu odbył się dziś otwarty Turniej Gry w Bule o Puchar Burmistrza Nowego Targu. W zorganizowanym z inicjatywy UTW wydarzeniu wzięło udział ponad 60 uczestników – głównie seniorów z Nowego Targu, Kęt, Myślenic i Wieliczki. Jak zapewniają inicjatorzy wydarzenia – bule to świetna zabawa dla każdego od lat 7 do 100!

Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki pasji i zaangażowaniu studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Panie Jadwiga Aleksandrowicz i Małgorzata Tarnowska-Wiecheć wspólnie napisały projekt, którego celem jest rozpropagowanie gry w bule wśród seniorów, młodzieży, mieszkańców miasta. “Dobrym duchem” i koordynatorem projektu został Marian Pastwa. Zadanie zdobyło uznanie Towarzystwa Inicjatyw Twórczych Ę, które przyznało nowotarskiemu UTW 10 tys. zł dofinansowania. Seniorów wsparł też organizacyjnie Urząd Miasta, Nadleśnictwo Nowy Targ oraz Centrum Seniora. Zorganizowany dziś turniej to najważniejszy, ale nie jedyny element projektu:

-Zakupiliśmy trochę sprzętu i członkowie UTW przez całe lato będą prowadzić w parku treningi, gdzie każdy może podejść, zainteresować się – zapowiada prezes UTW Józefa Koźlak. 

Wydarzeniu nieco przeszkodziła pogoda – zgodnie z pierwotnymi planami, turniej miał odbyć się w Parku Miejskim, jako jednym ze stałych miejsc treningów studentów UTW, którzy przygodę z grą w bule kontynuują już od około 3 lat. 

-Uważam, że to jest bardzo fajna zabawa, dużo śmiechu przy tym mamy. Dzieciakom też się podoba, już chcą się zapisywać na wakacje. Jest integracja międzypokoleniowa, musimy wyjść z domu i się poruszać, a to jest potrzebne zarówno młodym, jak i starym po tej pandemii  – przekonuje Małgorzata Tarnowska-Wiecheć z sekcji wolontariatu UTW w Nowym Targu.

-Staramy się wyciągnąć jak najwięcej ludzi starszych z domów. To jest ruch i to nie jest wcale taka lekka gra. To jest i zmęczenie, koncentracja, ale też niesamowita rozrywka. Gdzie się nie wyjedzie na wczasy do Serbii, Niemiec, Włoch to jest to tak rozpowszechnione, że na plaży, trawnikach ludzie spędzają czas grając w bule – opowiada Marek Wągiel z UTW w Kętach, który w bule gra już od wielu lat. 

Relacja filmowa z wydarzenia – w “Przeglądzie Tygodniowym”. 

Print Informacja z dnia 31-05-2021, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 224 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE