RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 94
Centrum Nowego Targu wraz z Rynkiem wpisane do rejestru zabytków

Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Krakowie w formie ogłoszenia poinformował o fakcie wydania w dniu 11 maja 2020 r. decyzji o wpisaniu do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego pod nr rejestru A-1549/M średniowiecznego układu urbanistycznego miasta Nowy Targ.

Obszar objęty wpisem obejmuje Rynek wraz z przyległymi kwartałami oraz obszar, na którym znajduje się kościół pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej wraz z otoczeniem. Uzasadnienie powyższej decyzji zawiera opis obszaru objętego wpisem oraz zasady ochrony. Od tej decyzji stronom służy odwołanie do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Generalnego Konserwatora Zabytków w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00 - 071 Warszawa) za pośrednictwem Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie (ul. Kanonicza 24, 30 - 002 Kraków) w terminie 14 dni od dnia podania ww. decyzji do informacji publicznej tj od dnia 18.05.2020r. do dnia 01.06.2020r.

Dostrzegamy historyczne walory terenu objętego wpisem, z czego od lat jesteśmy dumni. Dbamy o to dziedzictwo, czego najlepszym przykładem jest rewitalizacja płyty Rynku wykonana dużym kosztem i wysiłkiem w latach 2011-2012, budowa Muzeum Drukarstwa czy uchwalenie planu miejscowego NOWY TARG 22 Centrum z wyznaczonymi strefami ochrony konserwatorskiej i ustalonymi zasadami zabudowy i zagospodarowania terenu. Ale jesteśmy oburzeni procedurą wydania powyższej decyzji, bez zagwarantowania czynnego udziału wszystkim stronom postępowania tj. właścicielom nieruchomości znajdujących się na obszarze objętym wpisem. Każdy właściciel nieruchomości w centrum miasta ma prawo wiedzieć o działaniach podejmowanych przez odpowiednie służby, które mogę mieć wpływ na jego nieruchomość. Ma też zagwarantowane prawo do czynnego udziału w postępowaniu administracyjnym. Opublikowanie obwieszczenia o wszczęciu z urzędu postępowania w sprawie wydania decyzji o wpisie do rejestru zabytków jedynie na tablicy ogłoszeń Delegatury WUOZ w Nowym Targu i na stronach BIP Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie w czasie, kiedy w kraju rozpoczynał się trudny okres walki z epidemią jest zdecydowanie niewystarczające. Nic nie usprawiedliwia pośpiechu z jakim ta decyzja została wydana i to w okresie, kiedy terminy administracyjne z uwagi na epidemię koronawirusa były ustawowo zawieszone. Każdy zainteresowany może zapoznać się z treścią decyzji po linkiem: http://www.nowytarg.pl/jb_wys_dane.php?zm=9122 .

Burmistrz Miasta
Grzegorz Watycha

Print Informacja z dnia 25-05-2020, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1810 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE