X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 43
Zimowa Akademia Sportu w Nowym Targu

11 lutego, a także 12 lutego to trzeci przystanek Zimowej Akademii Sportu w stolicy Podhala!

Gdzie jak nie w Nowym Targu mogła zagościć jedyna i nie powtarzalna zimowa akademia, której zadaniem jest promocja sportów zimowych. Weźcie swoich uczniów, dzieci, klasy i przyjdźcie zagrać w hokej, spróbować sił w biathlonie, a także sprawdzić swoje umiejętności w snowboardzie, curlingu czy łyżwiarstwie, w dodatku przygotujemy zimowy tor umiejętności, a to wszystko w… hali GORCE. Razem z Ambasadorami wzmacniamy projekt, dlatego do Nowego Targu przyjadą olimpijczycy.

Pierwszego dnia, czyli 11 lutego uczestnicy spotkają się z mistrzynią świata – Paulina Ligocka, dzień później gościem będzie medalista olimpijskim z Turynu – Tomaszem Sikorą. Zimową Akademię Sportu swoją obecnością wzmocnią również hokeiści miejscowych „Szarotek”. W jakim wymiarze? Może spróbują biathlonowego rzemiosła? Spotkania z gwiazdami sportu rozpoczynają się o godz. 10.00. Na wszystkich chętnych czekamy w oba dni do godziny 13.00.

ZIMOWA AKADEMIA SPORTU to 5 miast

28-29 stycznia Cieszyn

03-04 lutego Mysłowice

11-12 lutego Nowy Targ, Hala Sportowa Gorce (10.00-13.00)

15-16 lutego Opole

18-19 lutego Bielsko-Biała

Czym jest Zimowa Akademia Sportu?

Zimowa Akademia Sportu to zajęcia pokazowe trwające dwa dni, a także nieodpłatne zajęcia pozalekcyjne trwające 5 tygodni w każdym z 5 miast projektu. Projekt realizowany we współpracy z Ministerstwem Sportu ma na celu upowszechnianie sportów zimowych m.in. biathlonu, curlingu, hokeja, łyżwiarstwa oraz snowboardu. Niestety jak wynika z ankiet młodzież niewiele wie, o tych dyscyplinach ponieważ są rzadko prezentowane w mediach, a przede wszystkim na lekcjach w-f. Chcielibyśmy zainteresować dzieci zimowymi dyscyplinami, ponieważ biathlon jest piękny i nieobliczalny, snowboard widowiskowy, hokej popularny na całym świecie, łyżwiarstwo szybkie i short track emocjonujący do ostatniego okrążenia, a curling dla każdego. Dlatego warto upowszechniać i popularyzować zimowe konkurencje oddolnie w szkołach, szczególnie w miastach, którym zimowe dyscypliny nie są obce i takim właśnie miastem jest Nowy Targ. Projekt Zimowej Akademii Sportu jest dofinansowany przez Ministerstwo Sportu, a przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz w ramach programu Niepodległa – mówi Marcin Strządała, pomysłodawca wydarzenia i przedstawiciele Organizatora..

Zimowa Akademia Sportu ma wzbudzać wśród dzieci potrzebę zabawy zimowymi dyscyplinami, chcemy także poszerzyć wiedzę nauczycieli wychowana fizycznego – jak uprawiać zimowe dyscypliny w hali dając szansę na dodatkowe wynagrodzenie dla ambitnych nauczycieli, którzy chcą się zaangażować podczas Zimowej Akademii Sportu. Na pewno przyda nam się do tego wiedza i doświadczenie olimpijczyków, którzy zostali Ambasadorami – Zbigniew Bródka (mistrz olimpijski, łyżwiarstwo szybkie), Tomasz Sikora (wicemistrz olimpijski, biathlon), Paulina Ligocka (mistrzyni świata, snowboard), a także Aron Chmielewski (mistrz Czech, hokej).

Organizatorem jest Stowarzyszenie Animacji Kultury i Sportu Anima Pro Activ

Partnerem organizacyjnym jest BDB EVENT.

 

Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu.

Print Informacja z dnia 07-02-2020, opublikowana przez: Marcin Bryniarski była czytana 726 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE