RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 62
Spotkanie Noworoczne Burmistrza Nowego Targu

Była mowa o tym, co wydarzyło się w roku poprzednim, a także co czeka nowotarżan w 2020 roku. Na zaproszenie burmistrza Stolicy Podhala Grzegorza Watychy w nowotarskim Ratuszu spotkali się parlamentarzyści, urzędnicy, przedstawiciele lokalnych spółek oraz firm, a także dyrektorzy. 

Tradycyjnie zaczęło się od okolicznościowego przemówienia burmistrza Nowego Targu Grzegorza Watychy. Włodarz miasta podsumował najważniejsze wydarzenia z poprzedniego roku. Mowa była o obchodach 40-lecia wizyty Jana Pawła II na nowotarskim lotnisku i uroczystym 50. Nadzwyczajnym Zjeździe Podhalan. Wspomniane zostały również ubiegłoroczne inwestycje takie jak budowa drogi łączącej osiedle Niwa z Grelem, rewitalizacja rejonu dworca kolejowego, przebudowa Miejskiej Hali Sportowej „Gorce” czy rozbudowa ścieżek rowerowych, aktywności stref ruchowych, placów zabaw, siłowni i boisk. 

 – Atrakcje dla miłośników jazdy na rowerach sprawiają, że Nowy Targ może stać się prawdziwym centrum rowerowym i tego sobie życzymy, ażeby był to taki docelowy punkt podróży dla tych, którzy chcą poznawać i zwiedzać Podhale, Spisz, Pieniny, Tatry i Orawę na dwóch kółkach – mówił Grzegorz Watycha.

Ale poza tym, co już udało się dokonać w 2019 roku, mowa była również o planach i nadziejach władz Nowego Targu na 2020 rok i lata kolejne. I tak wspomniana została wciąż tocząca się przebudowa MOK-u, budowa magistrali geotermalnej, a także walka z zanieczyszczeniem powietrza. 

 – Najbliższe miesiące zapowiadają się jako czas bardzo intensywnej pracy dla poprawy i rozwoju infrastruktury komunalnej poprzez działania na rzecz ochrony środowiska, edukacji, kultury, sportu i turystyki. Wszystko po to czynimy, żeby mieszkańcom żyło się lepiej, a Nowy Targ stał się miejscem przyciągającym gości, przyjaznym i czystym – konkludował Watycha.

 

Jednocześnie Grzegorz Watycha podziękował obecnym na spotkaniu parlamentarzystom – Annie Paluch i Edwardowi Siarce – za wysiłek i starania, jakie włożyli w uruchomienie prac nad budową dwupasmowej „Nowej Zakopianki” do Stolicy Podhala. 

Spotkanie prowadził prezes zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan Marcin Zubek, natomiast błogosławieństwa udzielił proboszcz parafii św. Katarzyny w Nowym Targu ks. Zbigniew Płachta. Spotkanie Noworoczne 2020 w Ratuszu zakończyły okolicznościowe przemówienia oraz zaśpiewanie kolędy przez parlamentarzystów Annę Paluch oraz Edwarda Siarkę. Goście, po złożeniu sobie życzeń przy lampce szampana, przenieśli się do kawiarni „Fanaberie”, gdzie odbył się koncert tarnowskiego zespołu wokalnego MONK.

/ps/

Print Informacja z dnia 11-01-2020, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1514 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE