RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 351

W Nowym Targu rozpoczęła się rekrutacja na drugi w historii PPWSZ kierunek studiów magisterskich. Taki tytuł zdobędą studenci turystyki.

Do 30 stycznia na Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu trwa rekrutacja na studia magisterskie na kierunku turystyka i rekreacja. Oznacza to, że studenci chcący uzyskać ten tytuł na podhalańskiej uczelni muszą się spieszyć. Na złożenie dokumentów zostało im jeszcze kilkanaście dni.

Studia magisterskie z turystyki i rekreacji to nowa oferta uczelni na Kokoszkowie. Zgodę na ich utworzenie Ministerstwo Nauki wydało dopiero przed kilkunastoma dniami.

Gazeta Krakowska 14-01-2015

Wiemy już, które samorządy na Podhalu są najbardziej przyjazne mieszkańcom. Na tym polu Nowy Targ wreszcie pokonał Zakopane.

Władze Nowego Targu zyskały potężną kartę przetargową w nadchodzących wyborach samorządowych. W opublikowanym właśnie przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie (MISTiA) prestiżowym rankingu najlepszych gmin i miast w Małopolsce stolica Podhala zajęła najlepsze w historii - 8. miejsce.

Gazeta Krakowska 14-11-2014

Znamy oficjalne wyniki głosowania pierwszego w historii Podhala budżetu obywatelskiego. Górale rozdzielili milion złotych pomiędzy 13 projektów rozsianych po całym Nowym Targu. Milion złotych rozdany. Nowotarski magistrat podał już nazwy projektów, które zwyciężyły w pierwszej edycji organizowanego w stolicy Podhala budżetu obywatelskiego. Głosami nowotarżan nagrodzonych zostało aż 13 projektów zlokalizowanych w czterech oddzielnych częściach miasta.

Gazeta Krakowska 05-11-2014

Fot. Maciej Zubek

Kolejny raz świetnie spisał się specjalizujący się w ekstremalnej jeździe motocyklem Oskar Kaczmarczyk z Nowego Targu. W miniony weekend wziął udział w Rumunii w jednych z najtrudniejszych w świecie zawodów w hard enduro „Regiment 13". Spisał się bardzo dobrze, kończąc zawody na 15. miejscu.

17-latek był najmłodszym uczestnikiem, spośród 60 zawodników, którzy zdecydowali się na start w klasie PRO. W dodatku dysponował motocyklem o słabszym silniku. - Jechałem „125". Każdy, kto choć średnio interesuje się motocyklami wie, jaka jest różnica między taką maszyną a przykładowo „250" czy „300".

Gazeta Krakowska 05-09-2014

Izba Skarbowa i Ministerstwo Finansów ostrzegają przed płaceniem za wpis do rejestru płatników. Jest to oferta komercyjna, a nie obowiązek.

„Jesteśmy tu dla Ciebie. Nie stosujemy nieuczciwych praktyk” – tak na swojej stronie internetowej reklamuje się Nobel Credit. Ta sama prywatna firma rozsyła przedsiębiorcom wezwanie do zapłaty 195 zł za wpis do komercyjnego Centralnego Rejestru Płatników, który ma „ułatwić weryfikację wiarygodności płatniczej firmy”.

Z pozoru nie ma w tym nic podejrzanego, ale Nobel Credit w swoim piśmie powołuje się na publiczny rejestr prowadzony przez ministra finansów, czyli Centralny Rejestr Podmiotów – Krajową Ewidencję Podatników.

Gazeta Krakowska 25-07-2014

50-letni Andrzej Skupień całe dorosłe życie działał na rzecz góralskiej kultury. W sobotę został nowym prezesem Związku Podhalan.

Górale mają nowego przywódcę. W Ludźmierzu podczas walnego zjazdu Związku Podhalan, ta licząca 95 lat organizacja wybrała na swojego prezesa wicestarostę tatrzańskiego - Andrzeja Skupnia. W wyborach pokonał jedynego kontrkandydata Alojzego Lichosyta z Nowego Targu.

Nowy szef związku to na Podhalu ważna postać, bo przewodzi prawie ośmiu tysiącom członków. Dla poprzedników ta funkcja była też odskocznią do późniejszej kariery w polityce.

Gazeta Krakowska 15-07-2014

Fot. Andrzej Banaś

Przygnębiający obraz polskiego  hokeja wyłania się po walnym  zebraniu sprawozdawczym  PZHL. Notabene: zjazd miał małą frekwencję – z 98 delegatów  na sali obrad było raptem 58.

PZHL jest poważnie zadłużony, manko wynosi 1,7 miliona  złotych. Zarząd działa w kadłubowym składzie, w zasadzie jego uchwały nie mają mocy prawnej. Nic więc dziwnego, że delegaci nie przyjęli sprawozdania finansowego, a Komisja Rewizyjna bardzo negatywnie oceniła dwuletnie rządy Piotra Hałasika, który parę miesięcy temu złożył rezygnację (zastąpił go Dawid Chwałka).

Gazeta Krakowska 07-07-2014

Mieszkańcy Zakopanego,  którzy przez lata traktowali Nowy Targ  jako miasto niedoinwestowane i będące daleko za pięknym  i nowoczesnym Zakopanem,  muszą powoli zmienić swoje  stereotypowe myślenie.  Po tym, jak w stolicy Podhala  wyrósł piękny dworzec autobusowy połączony z galerią handlową, trzeba przyznać,  że Nowy Targ pod względem  obsługi lokalnej i dalekobieżnej komunikacji wyprzedził  miasto pod Giewontem o lata  świetlne. Mieszkańcy, którzy  korzystają z nowotarskiego  dworca, mają bowiem do dyspozycji piękną i pachnącą  poczekalnię, schludne kasy  biletowe oraz ładne toalety...

Jaki jest z kolei wygląd dworca PKS w Zakopanem? Tego  chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Odrapane ściany, przykry zapach i turyści oraz pasażerowie sikający pod płotami to pod Giewontem widok codzienny.

Gazeta Krakowska 31-03-2014

Fot. Maciej Zubek

W hali Gorce z udziałem pięciu drużyn rozegrano pierwsze Podhalańskie Mistrzostwa w Futsalu.

Ostatecznie turniej zakończył się triumfem ekipy Viva Spajki, dla której było to już kolejne trofeum w tym sezonie rozgrywek halowych na Podhalu. Zwycięzcy grali w składzie: Dariusz Baboń, Karol Grzęda, Paweł Mrowca, Mateusz Jarząbek, Grzegorz Gacek, Łukasz Gacek, Krystian Kikla, Łukasz Olędzki, Mateusz Kłosowski, Radosław Antolak, Dariusz Bujak oraz Szymon Wróbel. Miejsce drugie przypadło drużynie KDRK, a na trzecim stopniu podium znaleźli się reprezentanci zespołu Pustynne Lisy.

Gazeta Krakowska 17-03-2014

Fot. Maciej Zubek

Snowboardzistka z Nowego Targu Aleksandra Król opowiada nam o nadziejach związanych ze zbliżającym się startem na igrzyskach w Soczi. Rozmawia Maciej Zubek

Jakie uczucia towarzyszą Pani na kilka dni przed startem na igrzyskach?

To dla każdego sportowca najważniejsze wydarzenie w karierze sportowej, dające dużą radość. Gdy zaczynałam przygodę z deską, nie myślałam nawet, że zdołam wygrać jakieś zawody, a co dopiero uczestniczyć w tak ważnej imprezie. Czas pokazał, iż w życiu nie ma rzeczy niemożliwych, a mozolną pracą i samozaparciem można zrealizować swoje marzenia. Kwalifikację olimpijską uzyskałam już w poprzednim sezonie, zatem zdołałam oswoić się z myślą o wyjeździe do Soczi.

Gazeta Krakowska 13-02-2014

Fot. Jonty Edmunds - Future7Media

Sporty motocyklowe. Kwintesencją wspaniałej jazdy Błażusiaka w hali Palau Sant Jordi, poczynając od sesji treningowej do ostatniego finału, był drugi wyścig wieczoru. Ustawiony na ostatniej bramce startowej nowotarżanin (w drugim finale zawodnicy ruszają do wyścigu w odwrotnej kolejności od najsłabszego), w mgnieniu oka popisał się fantastyczną szarżą, która już po kilkudziesięciu metrach dała mu pozycję wicelidera.

- Wystartowałem naprawdę rewelacyjnie, a do tego trochę zmieniłem taktykę. Pierwszy zakręt w prawo był dosyć ciasny, więc postanowiłem pojechać inaczej niż wszyscy, trzymając się zewnętrznej części toru.

Gazeta Krakowska 12-02-2014

Rozmowa. Nowotarski szkoleniowiec Wiktor Pysz bardzo krytycznie ocenia wydarzenia w polskim środowisku hokejowym w ostatnich dniach.

Jak Pan zareagował na decyzję przedstawicieli klubów, które ogłosiły „lokaut” i przerwały rozgrywki?

To bardzo smutne. Nie chcę się aż wierzyć, że człowiek dożył takich chwil. Polski hokej znalazł się na poważnym zakręcie i nie wiem, czy z niego wyjdzie. Wszystko poszło zdecydowanie za daleko. Sytuacja stała się patowa. Tak naprawdę, którykolwiek kierunek byśmy obrali, nie będzie on dobrym rozwiązaniem.

Gazeta Krakowska 18-12-2013

Tadeusz Błażusiak nie dał szans rywalom w pierwszej rundzie mistrzostw świata i rozpoczął marsz po piątą z rzędu koronę w superenduro.

Dla kibica superenduro jest tym samym, co znany z mistrzostw Ameryki Północnej endurocross, czyli rywalizacją motocyklistów w enduro halowym. Olbrzymią zmianę czują tylko zawodnicy, bo diametralnie różna charakterystyka motocykli każe szukać zupełnie innych ustawień. Tę umiejętność Błażusiak i jego mechanicy z zespołu fabrycznego KTM opanowali do perfekcji. Dwa treningi na motocyklu super enduro wystarczyły gwiazdorowi z Nowego Targu, aby pokazał plecy rywalom we wszystkich, trzech gonitwach finałowych.

 

Gazeta Krakowska 21-11-2013

Jeszcze nigdy żaden góral nie doszedł w telewizyjnych programach „talent show” tak daleko. Do finałowej 12 najlepszych uczestników programu „The Voice of Poland” (TVP 2) dostali się Mateusz Ziółko z Zubrzycy Dolnej i Jagoda Kret z Nowego Targu. Mieszkańcy Podhala dalej walczą o tytuł najlepszego młodego wokalisty lub woka listki w Polsce i kontrakt z firmą fonograficzną.

W sobotę 9 listopada Ziółko perfekcyjnie wykonał piosenkę Czesława Niemena, czym pod bił serca widzów, którzy w głosowaniu SMS-owym dali mu przepustkę do kolejnego etapu.

 

Gazeta Krakowska 13-11-2013

Hokeiści MMKS Podhale Nowy Targ po trzech z rzędu meczach, w których zdobywali punkty (dwie wygrane z Polonią Bytom i porażka po rzutach karnych z Unią Oświęcim), we wtorek z Krakowa wracali już bez zdobyczy. Mimo, że nowotarżanie długo dorównywali kroku rywalom, to jednak w końcowym rozrachunku to aktualni mistrzowie Polski wygrali 6:3.

Gazeta Krakowska 10-10-2013
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 72 z kategorii: Gazeta Krakowska
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE