X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 79
Kulturalna Stolica Podhala w październiku

Rozpoczniemy cyklem „Miesiąc pamięci Świętego Jana Pawła II”, który przygotowało Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego (Rynek, Ratusz 1). W dniach 2, 9 i 16 października (wtorki) w godz.15.00 – 16.00 Muzeum zachęca do zwiedzania Sali Papieskiej, udziału w lekcjach muzealnych pt. „Nowy Targ – miasto papieskie” podczas, których będzie można rozmawiać o związku Jana Pawła II z Nowym Targiem, a także o najważniejszym wydarzeniu –  jego wizycie na nowotarskim lotnisku w dniu 8 czerwca 1979 r.

Najmłodszych z kolei do edukacyjnej gry planszowej „Dookoła Świata z Janem Pawłem II”, aby dowiedzieć się m.in. ile pielgrzymek odbył w czasie swojego pontyfikatu, czy jakie kraje świata odwiedziła Św. Jan Paweł II. Wstęp wolny.

Stowarzyszenie „Podhalańskie Amazonki” 5 października (piątek) o godz.11.00 organizuje w nowotarskim MOKu (al. Tysiąclecia 37) koncert „Trzeba słuchać muzyki życia II” w ramach VII kampanii profilaktyki raka piersi. W programie event przed MOK w wykonaniu młodzieży z nowotarskich szkół, koncert Zespołu Folkland oraz ogłoszenie kolejnych zaproszeń na bezpłatne badania USG piersi. Wstęp wolny.

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Stramy, który zaczynał jeszcze w czasach szkolnych, by powrócić do swoich zainteresowań po przejściu na emeryturę. W ciągu ostatnich kilku lat doskonalił warsztat przy wsparciu Fotoklubu Nadrudawskiego i jego opiekuna Wojtka Dworczaka. Pan Tadeusz pasję fotografowania łączy z umiłowaniem podróży, czego efektem jest cykl fotografii pejzażowych, które zobaczymy na wystawie. Wstęp wolny.

Z kolei Powiatowe Centrum Kultury wraz z partnerami organizuje 7 października (niedziela) od godz.10.00 w nowotarskim MOKu (al. Tysiąclecia 37) 43. Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia. Konkurs ma na celu podtrzymanie bogatych tradycji muzykowania społeczności góralskiej z Podhala, Spisza, Orawy, Pienin i Zagórza. Głównym celem i zadaniem Konkursu jest kultywowanie i popularyzacja najcenniejszych wartości muzyki góralskiej. Laureaci Konkursu typowani będą do reprezentowania regionu na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. Wstęp wolny.

9 października (wtorek) o godz.12.00 w Nowotarskim MOKu (al. Tysiąclecia 37) widowisko literacko-muzyczne „Biblia Polska” organizowane przez Stowarzyszenie Muza Dei. To wydarzenie skorelowane jest na kultywowanie tradycji i najwybitniejszych osiągnięć dziedzictwa polskiej wolności, celebrujące stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Nazwa projektu pochodzi od tytułu wiersza Kazimierza Wierzyńskiego. Jest to projekt koncertu, mającego być prezentacją dorobku literackiego naszych wieszczów, sięgnięciem do głębokich źródeł literackich polskiego patriotyzmu, będących inspiracją dla pokoleń Polaków walczących o Niepodległą. Wstęp wolny.

Konferencja polsko-słowacka „Śladami zabytków techniki na Podhalu i Liptowie” i otwarcie Muzeum Drukarstwa już 12 października (piątek). Najpierw od godz. 9.00 w Euroregionie Tatry (ul. Sobieskiego 2) odbędzie się sama konferencja z referatami historycznymi m.in. dotyczącymi Drukarni Ignacego Borka w Nowym Tagu, czy linii kolejowej Nowy Targ – Sucha Góra – Królewiany, oraz podsumowaniem projektu „Śladem zabytków techniki z Podhala na Liptów”. Później o godz. 13.00 otwarcie nowej jednostki kultury na mapie Nowego Targu – Muzeum Drukarstwa (ul. Sobieskiego 4). Wstęp wolny.

Kolejna edycja (już 102.!) Krakowskiego Salonu Poezji w Nowym Targu 14 października (niedziela) o godz. 11.00 w nowotarskim Ratuszu (Rynek 1). Poezję Beaty Zalot czytają: autorka i Marek Wrona – aktor Teatru Witkacego w Zakopanem. Poznamy utwory z nowego tomiku autorki pt. „Po drugiej stronie skóry”. Wstęp wolny. A na Dzień Seniora zapraszamy 18 października (czwartek) w godz.10.00-14.00 do Sali obrad Urzędu Miasta (ul. Krzywa 1). Warto być. Wstęp wolny.

Na koniec kolejne spotkanie z cyklu: Mam Wam coś do powiedzenia” w Galerii Sztuki Jatki BWA (ul. Kościuszki 4), gdzie 26 października (piątek) o godz.18.00 z prezentacją multimedialną „Ladakh  – Indyjska część Tybetu” wystąpi Józef Różański – nowotarżanin z dziada pradziada, inżynier z wykształcenia, a z zamiłowania podróżnik. Wstęp wolny.

Print Informacja z dnia 01-10-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1202 razy
Źródło: MOK więcej z tej kategorii (MOK)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE