RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 114
Parkomaty usprawniły Strefę

W połowie kwietnia minęło dokładnie 6 miesięcy odkąd obejmująca ścisłe centrum, nowotarska Strefa Płatnego Parkowania funkcjonuje w oparciu o parkomaty. Głównym celem automatyzacji poboru opłat za parkowanie, było zwiększenie jego skuteczności. Czy udało się osiągnąć ten cel? Co można powiedzieć o funkcjonowaniu Strefy po pół roku od instalacji parkomatów?

-Strefa funkcjonuje sprawnie – ocenia Michał Rubiś, dyrektor Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji – Na początku były pewne niedogodności, ale to wszystko się unormowało. Osoby korzystające ze strefy wykazują się większą dyscypliną i jednak te bileciki wykupują. Wpływy za pierwszy kwartał 2018 roku to 102 tys. złotych, natomiast wydatki bieżące, które zakład poniósł do obsługi i utrzymania tej strefy to kwota 33 tys. zł. 

W skali miesiąca, do kasy wpływa średnio 10 tys. więcej niż miało to miejsce wcześniej, jednak korzyści, jakie płyną ze zmiany sposobu pobierania opłat za parkowanie są znacznie wyższe – odpada bowiem koszt wynagrodzeń dla pracowników, które wcześniej trzeba było regularnie ponosić, bez względu na wysokość wpływów do kasy. Obecnie do obsługi Strefy zatrudnione są jedynie dwie osoby. Koszt zakupu parkomatów już się zwrócił. 

Pieniądze, jakie wpływają do kasy z tytułu opłat za parkowanie dotyczą nie tylko zakupu biletów za postój, to również opłat karnych, którymi w ciągu pierwszego kwartału 2018 roku, obciążono ok. 700 kierowców, którzy nie opłacili postoju. Dało ok. 7 tys. złotych wpływów. Nie wszyscy spośród ukaranych mandatem uiścili opłatę – procedura egzekucyjna toczy się aż wobec ok. 180 osób. 

W okresie kwartalnym parkomaty wydały 70 tys. biletów. Mieszkańcy płacą za parkowanie głównie bilonem (ponad 90% transakcji), transakcji kartą płatniczą jest znaczniej mniej, a z najwygodniejszej i najnowocześniejszej formy dokonania opłaty – przez aplikację smsAdminPark korzysta znikoma ilość osób. Choć początkowo, mieszkańcy mieli problem z obsługą parkomatów, teraz nauczyli się bez trudu z nich korzystać. W razie potrzeby, zawsze mogą liczyć na pomoc osób obsługujących Strefę. 

Funkcjonująca już od 1,5 roku Strefa Płatnego Parkowania również dobrze się w mieście sprawdziła – jej uruchomienie, przyczyniło się do rotacji samochodów w obrębie centrum miasta. W związku z tym pojawiają się głosy, by Strefę rozszerzyć o kolejne ulice – m.in. o Ogrodową, Długą aż do os. Bereki, Harcerską, Kościelną czy Kolejową. Póki co, miasto ma jednak inny pomysł na zwiększenie ilości miejsc parkingowych w centrum, związany z planami budowy parkingu typu Park&Ride przy ul. Kościuszki.

Print Informacja z dnia 07-05-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2503 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE