X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 102
Za spalanie odpadów - 5 wniosków do Sądu

Z ponad 300 kontroli przeprowadzonych w minionym roku przez inspektorów wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Urzędu Miasta, jedna trzecia poświęcona była gospodarce odpadami. 

Efektem jest pięć wniosków skierowanych do wydziału karnego Sądu Rejonowego. Zapadły trzy wyroki skutkujące karą grzywny, dwa wnioski jeszcze czekają na rozpatrzenie.

Inspektorzy odwiedzili dokładnie 334 posesje. W przypadku podejrzenia o spalanie odpadów, umowa, jaką miasto ma z akredytowanym laboratorium, pozwala na uzyskanie materiału dowodowego, który te podejrzenia potwierdza i jest respektowany przez sąd.

"W zeszłym roku Sąd Rejonowy, wydział karny, wydał w tej sprawie 3 wyroki. Zakończyły się one karami grzywny od 2 -3,5 tys. złotych plus koszty sądowe" - podsumowuje Dariusz Jabcoń, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Nowym Targu. 

W tym roku Sąd będzie rozpatrywał jeszcze dwa ubiegłoroczne wnioski miasta o ukaranie spalaczy śmieci i wyroków można się spodziewać w lutym.

"Te kontrole to prewencja, ale również i edukacja - zapewnia naczelnik - gdyż prócz działań interwencyjno - prewencyjnych, pracownicy dodatkowo pouczają mieszkańców jak należy przestrzegać podstawowych zasad w zakresie gospodarki odpadami, informują o uchwale antysmogowej i dają też ulotki i broszurki, a także zachęcają mieszkańców, którzy mają stare paleniska węglowe do wymiany na nowoczesne kotły."

Żeby stwierdzić, które rejony miasta najbardziej cierpią od niskiej emisji i tam zintensyfikować działania – miasto w minionym roku przygotowało bardzo obszerny wniosek opiewający na 16 stacjonarnych punktów pomiarowych, mobilną stację i zakup drona. Zaawansowane technologie służące takiemu monitoringowi mogłoby miastu zaoferować co najmniej kilka ośrodków naukowych. Wniosek ten został złożony do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Decyzje o jego losach powinny zapaść do miesiąca.

/asz

Print Informacja z dnia 11-01-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1898 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE