X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 123
Firma z Kobierzyc wykona obwodnicę wschodnią

Firma budowlana Eurovia Polska S. A. z Bielan Wrocławskich wygrała przetarg na wykonanie robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa drogi od Al. 1000 – lecia do ul. Waksmundzkiej w Nowym Targu ” z ceną wykonania zamówienia 6 773 680,02 zł i 7 letnim okresem rękojmi i gwarancji.

W przetargu nieograniczonym ofertę zgłosiły łącznie trzy firmy, w tym jedna z Nowego Targu, jednak to Eurovia Polska S.A. z gminy Kobierzyce wyszła z ofertą najatrakcyjniejszą cenowo, o 650 tys. niższą niż pozostałe. 

Rozstrzygnięcie przetargu i przekazanie wykonawcy placu pod budowę ostatniego fragmentu obwodnicy wschodniej zbiega się w czasie z podpisaniem umowy o 5 milionowe dofinansowanie tej inwestycji, która realizowana jest jako projekt unijny. 

- Jest to pewna nagroda za cierpliwość i za to, że konsekwentnie realizowaliśmy ten plan. Inwestycja jest długo wyczekiwana, od wielu lat. Mam nadzieję, że perypetie, które mieliśmy na etapie projektowania, związane z niezadowoleniem mieszkańców, którzy protestowali przeciwko przebiegowi tej drogi, przeniesienie jarmarku, które było warunkiem, żeby można było przystąpić do tej inwestycji, że te wszystkie trudne decyzje są już za nami. - mówił w rozmowie z nami burmistrz Grzegorz Watycha. - Został nam ostatni etap, czyli podpisanie umowy z wykonawcą, przystąpienie do realizacji. Równolegle podpisana będzie umowa o dofinansowanie, a starosta nowotarski prowadzi postępowania o ustalenie odszkodowania za prywatne grunty, które zostaną zajęte pod budowę drogi. 

Inwestycja zakłada budowę 250-metrowego fragmentu drogi od Al. Tysiąclecia przez teren starej targowicy aż do ul. Waksmundzkiej oraz budowę czterowlotowego ronda na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z Al. Tysiąclecia. Całość inwestycji przebiegać będzie praktycznie równolegle do rzeki Biały Dunajec, ok. 200 metrów od niej. Droga będzie miała 250 mb długości, 7 metrów szerokości, z 2,5 - metrowymi chodnikami z kostki po obu stronach jezdni. Nowo projektowane rondo ma mieć 36 metrów średnicy zewnętrznej. Realizacja inwestycji będzie wiązać się z koniecznością rozbiórki kilku kolidujących ogrodzeń, które będą przebudowane w nową lokalizację. 

Długo oczekiwany "komunikacyjny bajpas" w przyszłości pozwoli m.in. wyprowadzić ruch tranzytowy z południa miasta w kierunku Krakowa, z ominięciem centrum Nowego Targu, przyspieszyć przejazd karetki pogotowia w kierunku szpitala oraz zminimalizować kolizyjność obecnego skrzyżowania ul. Sikorskiego z dwupasmówką poprzez budowę bezkolizyjnego ronda. Te m.in. powody zadecydowały o nadaniu decyzji w sprawie inwestycji rygoru natychmiastowej wykonalności.

Koszt inwestycji – dokumentacja projektowa, wykonanie drogi, ale też pozyskanie terenu pod nią to kwota rzędu 8 mln złotych.

Inwestycja ma być zakończona do października 2018 roku.

Print Informacja z dnia 19-11-2017, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1439 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE