X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 64
Obwodnica - już z pozwoleniem. Przenosiny targowicy - 28 maja
Obwodnica - już z pozwoleniem. Przenosiny targowicy - 28 maja
Fot. Anna Szopińska

Przed końcem minionego roku starosta nowotarski wydał decyzję ZRID dla kolejnego fragmentu południowo-wschodniej obwodnicy miasta. Miejskie władze i spółka Nowa Targowica ustaliły datę przeniesienia handlu w nowe miejsce. Pozwolenie wojewody na budowę ronda w ciągu Al. Tysiąclecia spodziewane jest wkrótce.

Styczeń to dla jarmarku „martwy sezon”. Po przedświątecznym szczycie większość handlujących robi sobie teraz przerwę, nie przyjeżdża i nie rozkłada stoisk.

Przyspieszenia nabrała natomiast sprawa budowy kolejnego fragmentu południowo-wschodniej obwodnicy miasta. Zgodnie z zapowiedziami, przed końcem roku starosta wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Ponieważ jednak w zakres tego zadania wchodzi również budowa ronda w ciągu Alei Tysiąclecia – przedsięwzięcie wymaga również pozwolenia wojewody, jako gestora drogi krajowej. Projektant uzupełniał jeszcze dokumentację, ale teraz wszystkie formalności są już dopełnione. Wydania pozwolenia przez wojewodę miasto spodziewa się już bardzo szybko.

Po uprawomocnieniu się decyzji i dostarczeniu przez projektanta całej dokumentacji miejskiemu wydziałowi Funduszy Pomocowych i Inwestycji, zacznie się przygotowywanie dokumentacji przetargowej.

W tym momencie ustalona jest już data przeniesienia targowicy w nowe miejsce: to pierwsza jarmarkowa sobota po wyjątkowo wczesnym tego roku Bożym Ciele, czyli 28. maja.

- Dobrze, gdyby termin rozpoczęcia inwestycji zbiegł się z rozpoczęciem handlu na nowej targowicy – dodaje wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek.

Rozpoczęcia prac trzeba się spodziewać z początkiem czerwca. Koszt budowy kilkuset metrów obwodnicy łączącej Aleję Tysiąclecia z ul. Waksmundzką szacowany jest na ponad 6 milionów zł, a ciężar finansowy, ze względu na drugą dużą, 6-milionową inwestycję, czyli modernizację systemu komunikacyjnego w postaci sześciu miejskich ulic – rozłożony będzie na dwa budżety: 2016 i 2017. W tegorocznym na obwodnicę przeznaczono 1 milion 765 tys. zł.

Doświadczenia wcześniejszych lat uczą jednak, że po przetargu zakładana kwota może się istotnie zmniejszyć. Miasto chce się także starać o środki pomocowe.

Tak, jak w przypadku ulic Szpitalnej i Norwida, dla budowy fragmentu obwodnicy i ronda wybrany zostanie jeden wykonawca. Zakończenie inwestycji planowane jest dokładnie za rok, na styczeń 2017 r. Ale optymistyczna prognoza zakłada, że drogowe zadanie uda się sfinalizować jeszcze w tym roku.

(Anna Szopińska)

Print Informacja z dnia 04-01-2016, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 3540 razy
Źródło: www.podhaleregion.pl więcej z tej kategorii (www.podhaleregion.pl)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE