X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 81
Zdaniem doradcy: nie wspinać się na pomnik!

Niczym nie lubiana pora roku co jakiś czas wraca temat przenosin pomnika Władysława Orkana z Rynku na jego historyczne miejsce, czyli na Plac Słowackiego. Miejsce to już wkrótce przypomni sobie lata świetności i pomnik wieszcza będzie na nim niczym wisienka na torcie. Ale nie potrafią, lub nie chcą tego zrozumieć działacze Zarządu Głównego Związku Podhalan, którzy znaleźli sobie znakomitą mównicę, tudzież trampolinę do szerszego zaistnienia w środkach masowego komunikowania, z której korzystają niczym Otylia Jędrzejczak ze słupków startowych. Z tym że o ile nasza świetna pływaczka korzystała ze słupków zgodnie z ich przeznaczeniem, o tyle ja osobiście jestem przeciwny tego rodzaju profanacji najbardziej znanego postumentu w mieście. Burmistrzowi, który w całej sprawie jest Bogu ducha winien zarzuca się barbarzyństwo równania Orkana z granitowym brukiem.

Radzie Miasta zarzuca się już nawet nie rażące, lecz dziecinne błędy proceduralne, które z mocą swojego urzędu prawie że wyśmiał nadzór prawny wojewody uchylając skargę ZP mocną jak głos wołającego na puszczy. A moje pytanie: ładnie to tak wspinać się na pomnik swojego wieszcza i z jego wysokości dawać nura w otchłanie demagogicznych polemik za którymi stoi jeden sztandar przywieziony spoza rubieży Powiatu Nowotarskiego? Czy Zarząd Główny Związku Podhalan naprawdę nie ma niczego do powiedzenia szerszej publiczności, niż tylko połajanki wobec demokratycznie wybranych Radnych, którzy porażającą większością głosów postanowili zrobić porządek na naszym miejskim podwórku i przywrócić na nim stan sprzed głębokiej komuny?

Proponuję Zarządowi Głównemu Związku Podhalan mocniej propagować działalność literacką Władysława Orkana, niż utwory własne. Tu bowiem jak się okazuje jest jeszcze sporo do zrobienia. A jak wychowacie już nowotarską młodzież na dziełach Wieszcza, to wierzcie mi Szanowni Państwo, jeśli nie znajdzie pomnika na Rynku, to na Plac Słowackiego z kwiatami i zniczem sama trafi.


/Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej /

Print Informacja z dnia 04-07-2012, opublikowana przez: Józef Bryś była czytana 2116 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE