RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 90
Parkowanie będzie płatne, ale szlabany nie wrócą

Po kilku latach powrócił zamysł wprowadzenia płatnego parkowania na terenie Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego

Odpłatność za parkowanie dłuższe niż 15 minut jest właściwie przesądzona. Do dyskusji tylko - forma i zasady funkcjonowania miejsc postojowych. O nieuchronności ponownego wprowadzenia opłat decyduje i przykład szpitali w sąsiedztwie, gdzie parkowanie od dawna jest płatne. Sprawa - z inicjatywy dyrektora Podhalańskiego Szpitala, Marka Wierzby - stanęła na posiedzeniu Zarządu Powiatu, znajdując też uzasadnienie w sytuacji finansowej placówki.

Przychód z opłat za parkowanie był bowiem kiedyś ustaloną pozycją w comiesięcznych dochodach szpitala. Ponieważ jednak szlabany z budkami przy wjeździe do szpitala rodziły bardzo duże niezadowolenie i protesty lokalnej społeczności - za kadencji dyrektora Krzysztofa Kicińskiego zostały one zlikwidowane i dyrekcja zrezygnowała z usług dzierżawcy parkingów. W godzinach przedpołudniowych wszakże przy nowotarskiej lecznicy daje się we znaki zatłoczenie - zwłaszcza przed pawilonem "D" i pod wiaduktem stanowiącym wjazd do oddziału ratunkowego, dlatego mowa była też o powiększeniu terenu przeznaczonego pod miejsca do parkowania. Szpital oczywiście nie dysponuje środkami na ten cel - potrzebny byłby inwestor i przyszły administrator parkingów, który cześć przyszpitalnego terenu zagospodaruje, zwiększając powierzchnię postojową.

- Dyrektor ma opracowaną koncepcję, która na najbliższym posiedzeniu Zarządu będzie skonkretyzowana - mówi członek Zarządu Powiatu, Bogusław Waksmundzki. - Czy decyzja zostanie w gestii dyrektora, czy też będzie ją podejmowała Rada Powiatu - zależy od czasu, na jaki zostanie zawarta umowa najmu. Jeśli bowiem najemca będzie musiał zainwestować większą sumę i potrzebna będzie umowa dłuższa niż trzyletnia - decydować musi rada.

- Podobnie jak przy innych szpitalach - dłuższe parkowanie będzie płatne - uprzedza dyrektor, nie precyzując jeszcze terminu, w jakim się to dokona.

Uspokaja jednak, że wjazd na teren szpitala - do 15 minut, dla samochodów osobowych - płatny nie będzie, ponieważ Szpital jest miejscem publicznym. Nie zapłaci więc nikt, kto przywozi lub odbiera pacjenta ewentualnie coś dostarcza choremu. Na innych zasadach oczywiście będą wjeżdżały busy.

Najpierw zostanie przygotowany "zarys organizacyjny", który pokaże, jak przyszpitalne parkingi miałyby funkcjonować, potem zostanie ogłoszony przetarg na ajenta. Rolą tego ostatniego byłoby zagospodarowanie wskazanego terenu i zainwestowanie w urządzenia (np. parkometry), następnie uiszczanie opłat dzierżawnych Szpitalowi.

- Koncepcję przedstawiłem Zarządowi powiatu, żeby wypowiedział się, co jest możliwe, a co nie - mówi dyrektor Wierzba. Są też pewne realia związane ze statusem drogi. Uwzględniwszy te okoliczności formalno-prawne, będziemy przygotowywać specyfikację do zamówienia publicznego i ją również przedstawimy Zarządowi do akceptacji.

(Anna Szopińska)

Print Informacja z dnia 12-05-2011, opublikowana przez: Ryszard Kucipera była czytana 4450 razy
Źródło: Dziennik Polski więcej z tej kategorii (Dziennik Polski)

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE