X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 63
Wszystkie skrzydła w rękach powiatu

Rada przyjęła od Zarządu Województwa darowiznę w postaci więcej niż jednej trzeciej nieruchomości przy ul. Szpitalnej 14.

Jest to góra tej części szpitalnego kompleksu, którą zajmuje Powiatowy Urząd Pracy. Do znajdujących się tam pokoi noclegowych powiat chce przenieść Bursę Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego.

W momencie podjęcia tej uchwały, wszystkie skrzydła obiektów projektowanych kiedyś jako szpitalne - znalazły się w rękach powiatu.

Jasno został też przy tym przekazaniu określony cel darowizny: oświatowo-edukacyjny. Pokoje gościnne nad Powiatowym Urzędem Pracy, będące do tej pory we władaniu Wojewódzkiego Urzędu Pracy, były wykorzystywane sporadycznie. Wkrótce pewnie będą intensywniej zamieszkałe. Tym bardziej, że z przeniesieniem bursy zajmującej teraz budynek przy ul. Bolesława Wstydliwego wiąże się zamysł zaadaptowania tego budynku i ulokowania tam całej powiatowej administracji, teraz pracującej w rozproszeniu.

Natomiast bursa ma w tej chwili 110 mieszkańców. Nad Urzędem Pracy jest 25 dwuosobowych pokoi plus dwa aneksy kuchenne. Sale w przyziemiu budynku wykorzystuje Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa na zajęcia i wykłady.

- Wartość przekazanej teraz darowizny to według szacunków 1 milion 600 tys. zł. VAT-u nie zapłacimy - mówi nowotarski starosta Krzysztof Faber. Jest to też wyraz przychylności władz wojewódzkich dla działań powiatu. W ten sposób już cała kubatura szpitala będzie zagospodarowana. Porządkuje to też stan prawny tego majątku.

Wiadomo - łatwiej gospodarować jednemu właścicielowi. Akt darowizny to wszakże kontynuacja wcześniejszych uzgodnień i umów między powiatem nowotarskim, a wojewódzkimi władzami. O uporządkowanie stanu prawnego powiat zabiegał od 2007 r., kiedy Sejmik Województwa podjął uchwałę o reorganizacji kilku ośrodków, m.in. o Małopolskiego Ośrodka Rehabilitacyjno-Opiekuńczego na Kowańcu w Nowym Targu. Zaczęły się wtedy rozmowy o przejęciu przez powiat tego zadania, ale mocno zdekapitalizowane obiekty po dawnym prewentorium na Kowańcu, gdzie działał MORO, wymagały dużych nakładów remontowych. Pomysł przeniesienia tam bursy z ul. Bolesława Wstydliwego też się pojawił, ale nie przeszedł w czyn.

Wiosną br. powiat uzgodnił z województwem, że MORO zostanie przeniesiony do szpitala, po wcześniejszym zaadaptowaniu na jego potrzeby pawilonu H - do tej pory wyłączonego ze szpitalnej inwestycji i pozostawionego w stanie nawet nie surowym. Powołany od 1 stycznia 1010 r. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w pawilonie H, z 90 łóżkami dla pacjentów, musi mieć jednak własną podmiotowość.

- W pawilonie H trwają prace adaptacyjne i mają się zakończyć do końca grudnia - mówi starosta Faber. - Potem jeszcze odbiory, suszenie pomieszczeń i - zgodnie z planem - pacjentów będzie można tam przenieść 1 marca.

Przenosin bursy tak szybko uskutecznić się nie da, ale wiadomo już, co gdzie docelowo ma się znaleźć.

(ASZ)

Print Informacja z dnia 04-11-2009, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2158 razy
Źródło: Dziennik Polski więcej z tej kategorii (Dziennik Polski)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE