RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 53
Igrzyska Europejskie – tak wyglądała Hala Lodowa „za pięć dwunasta”

NOWY TARG. Od dziś do 2 lipca w Hali Lodowej będą trwały zmagania bokserskie w ramach Igrzysk Europejskich Małopolska 2023. Żeby móc gościć tak prestiżową imprezę, obiekt musiał przejść prawdziwą metamorfozę.

Lodowisko – teraz wyłączone do użytku uczestników Igrzysk i obsługi zawodów – do roli areny i zaplecza bokserskich walk było przystosowywane od początku roku. Pozyskane przy okazji Igrzysk środki pozwoliły na generalny remont ośmiu szatni, strefy rozgrzewkowej,  przygotowanie pomieszczeń dla VIP-ów, mediów i wolontariuszy.

Po wschodniej stroni Hali Lodowej stanął VIP-owski pawilon z odpowiednim wyposażeniem. VIP-y będą też korzystały z osobnego wejścia. Po zamknięciu obu bram parku i otoczenia Hali oraz poprowadzeniu ruchu pieszego i jednośladowego ścieżką rowerową, plac przed lodowiskiem zamienił się w miejsce, do którego będzie dowoził zawodników specjalny transport. Sala gimnastyczna pełni na czas Igrzysk rolę stołówki i bufetu. Salę Tradycji wypełnia teraz sprzęt potrzebny obsłudze medialnej. Punkt informacyjny znajduje się nieopodal ringów. Wszystkie krzesełka na trybunach przed Igrzyskami zostały umyte. Wszędzie – nowe podłogi, w korytarzach i przejściach – wykładziny głuszące.

Wolontariusze – obecni we wszystkich punktach obiektu i w jego otoczeniu, począwszy od kasy biletowej – mogą się zrelaksować i porozmawiać na leżakach i siedziskach w starej Sali Tradycji.  

Pośrodku rozmrożonej tafli stanęły dwa ringi o standardzie odpowiadającym nawet Mistrzostwom Świata. Systemem rejestrowania wyników zawiaduje tu hiszpańska firma Atos – oficjalny partner Technologii Cyfrowych Europejskiego Komitetu Olimpijskiego. Przy monitorach w nowotarskiej Hali Lodowej pracuje pięciu Hiszpanów – wszyscy to specjaliści wysokiej klasy.

Arena bokserskich zmagań podczas największej multidyscyplinarnej imprezy sportowej w Europie, organizowanej w 29 miejscowościach, jest strzeżona i zabezpieczona całodobowo. Rywalizację na ringu mężczyzn i kobiet (z udziałem  sześciu zawodniczek i siedmiu zawodników reprezentujących Polskę) może śledzić jednorazowo 500 widzów. Dziennie daje to liczbę 1.000 osób.

Przypomnijmy, że do 3 lipca zamknięte będą obydwa parkingi przy Hali Lodowej oraz odcinek drogi przed wjazdem na drugi parking. W parku zostały zamknięte obydwie bramy. Ruch rowerowy odbywa się drogami za budynkiem Kawiarni Parkowej. Ruch pieszych w tym rejonie – również jako kontynuacja ścieżki rowerowej – poprowadzony jest chodnikiem wzdłuż pierwszego parkingu, a następnie w kierunku północnym koło ogrodzenia boiska „Orlik”, aż do ścieżki pieszo–rowerowej i drogi na wałach.

Więcej na stronie: nowytarg24.pl

Print Informacja z dnia 26-06-2023, opublikowana przez: Maksymilian Gryglak była czytana 495 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE