RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 59
Spotkanie współgospodarzy III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

10 stycznia w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbyło się spotkanie Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego z włodarzami miast i rektorami uczelni – współgospodarzami III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 oraz przedstawicielami Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Europejskich, na którym uczestniczył Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha i Dyrektor MCSiR Nowy Targ Krzysztof Łapsa.

Spotkanie zainicjowało partnerską współpracę w ramach Igrzysk Europejskich, w tym działania wspierające wolontariat i promocję wydarzenia.

Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, podkreślał jak ważne jest wspólne działanie i zjednoczenie różnych środowisk, aby zrealizować cel, jakim jest sukces organizacyjny III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.

Igrzyska Europejskie rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca 2023. Będzie to najważniejsze sportowe wydarzenie w tym roku w naszym kraju.

Rozgrywki toczyć się będą na obiektach sportowych w Nowym Targu, Krakowie, Tarnowie, Krynicy-Zdrój, Zakopanem, Krzeszowicach, Nowym Sączu, Oświęcimiu, Chorzowie, Wrocławiu i Rzeszowie. W naszym Mieście zostaną rozegrane zawody w boksie.

Setki dziennikarzy z całej Europy relacjonować będą rywalizację siedmiu tysięcy sportowców z 48 krajów w 28 dyscyplinach, które przyciągną dziesiątki tysięcy kibiców. Działania organizacyjne wspierać będzie niemal osiem tysięcy wolontariuszy.

Wolontariat Igrzysk Europejskich 2023 będzie największym program wolontariatu sportowego jaki do tej pory był realizowany w naszym kraju. Wolontariusze, zaangażowani w 21 działach będą m.in.: informować kibiców, witać gości w „welcome deskach", w hotelach i na lotniskach, działać w strefach rozgrywek sportowych, będą wspierać organizatorów w wydawaniu akredytacji, a także dziennikarzy, zawodników, sędziów i reprezentacje narodowe.

W wolontariat zaangażowani będą: uczniowie, studenci, osoby aktywne zawodowo i seniorzy. W wydarzenie włączą się również wolontariusze międzynarodowi oraz grupy zorganizowane.

W działaniach na rzecz organizacji wolontariatu przy Igrzyskach Europejskich konieczne jest wsparcie samorządów i środowisk akademickich poprzez wyznaczenie osób do kontaktu, które wspomogą działania związane z promocją i rekrutacją na wolontariat wśród społeczności lokalnych.

Informacje dotyczące wolontariatu znajdują się na stronie: https://ie2023.pl/wolontariat.

Formularz rekrutacyjny dostępny w portalu wolontariusza: https://volunteers.european-games.org/.

Print Informacja z dnia 12-01-2023, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 569 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE