RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 145
W międzynarodowych warcabach – najlepszy zawodnik z Pomorza

Przez cztery dni, w hali Sportowej Gorce”, rozgrywany był II Międzynarodowy Turniej w Warcabach Stupolowych o Złotą Parzenicę. Najstarszy zawodnik był w wieku 80 +, najmłodsi mieli po kilka lat.

II edycja nowotarskiej imprezy, która odbyła się pod patronatem Miasta Nowy Targ i Starostwa Powiatowego, a jej współorganizatorem było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących Klub „Jutrzenka” w Częstochowie – przyciągnęła ponad czterdziestu uczestników z całej Polski. Startował też jeden reprezentant Ukrainy.

Zawodnicy rywalizowali w kategoriach open; niepełnosprawni; w trzech grupach wiekowych juniorów i w grupie seniorów 50 +. Turniej przeprowadzany był systemem szwajcarskim, w 7 rundach, z tempem gry 90 minut na zawodnika. Rangę podnosi fakt zarejestrowania go w Polskim Związku Warcabowym. Będzie też zarejestrowany w Światowej Federacji Warcabowej.

– Niektórzy zawodnicy mają tytuły mistrzów, inni kandydatów, jeszcze inni – kategorie: pierwsze, drugie, trzecie, czwarte, piąte – mówi Robert Sobczyk, sędzia klasy I Polskiego Związku Warcabowego. – Nowe osoby mogły sobie natomiast wyrobić licencje zawodnicze.

Zwyciężcy

– Inicjatywa wzięła się z miłości do sportu warcabowego, także z chęci poruszenia problemów funkcjonowania różnych środowisk we wzajemnych relacjach: dzieci, dorosłych, osób bardzo dojrzałych, mniej dojrzałych i niepełnosprawnych – tłumaczy inicjator i organizator Turnieju, Stanisław Rokicki. – Chcieliśmy też zainteresować miejscową społeczność sportem warcabowym i rozrywkami innego typu niż telefon komórkowy. Co prawda brak jest na razie – poza jednym zawodnikiem z Zębu i mną, nowotarżaninem – uczestników z naszego terenu, z powiatu nowotarskiego i okolic, ale myślę, że powinno to zaprocentować w przyszłości.

Uczestnicy II Turnieju przyjechali z województw wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, łódzkiego; ze Śląska, z Wrocławia, Warszawy, Lublina, Gniezna, Poznania i okolic, nawet z Białegostoku. Liczebnie prym wiodły reprezentacje województwa mazowieckiego i rejonu Bydgoszczy. Dla wszystkich uczestników były upominki i atrakcje, jakie oferowały szaflarskie termy „Gorący Potok”.

Razem z organizatorami nagrody wręczali Arkadiusz Szymczyk – szef referatu sportu i turystyki w Urzędzie Miasta, Marcin Kudasik z Powiatowego Centrum Kultury i Barbara Sowińska – przedstawicielka miejscowego środowiska osób niewidomych i słabowidzących. Nagrodę główną, do tego zestaw narzędzi elektrycznych – zdobył zwycięzca w kategorii open – Tymoteusz Wesół z UKS Roszada w Lipnie. 

Podczas tegorocznej edycji zrodził się pomysł rozpoczęcia edukacji warcabowej w szkołach, począwszy od placówek w powiecie nowotarskim i sąsiednich rejonach. Trzymamy kciuki z tę inicjatywę!

(asz)

Print Informacja z dnia 23-09-2022, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 353 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE