RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 149
Tłumy witały lato na koncertach w Nowym Targu

Rezerwat, Chłopcy z Placu Broni, Kobranocka, Róże Europy oraz The Blues Men, czyli “Lupi” i australijski muzyk Billy Neal – to zespoły, jakie wystąpiły podczas tegorocznego Przywitania Lata w Nowym Targu. Pogoda dopisała, a na nowotarski rynek przybyły prawdziwe tłumy stęsknionych zabawy melomanów. To pierwsza od dwóch lat muzyczna impreza masowa w Stolicy Podhala.

Tym razem postawiono na mocne, rockowe i punkrockowe granie, było zatem naprawdę głośno! Zabrzmiało wiele “klasyków” polskiej muzyki rockowej lat 80. i 90. Dość wspomnieć o takich przebojach jak “O! Ela (straciłaś przyjaciela)”, “Jedwab”, “Zaopiekuj się mną”, czy “Kocham cię jak Irlandię”. Rozkołysana publiczność śpiewała je głośno wraz z wykonawcami, doskonale znając tekst. 

Zanim rozpoczęły się koncerty, na scenie pojawił się burmistrz Grzegorz Watycha wraz z odpowiedzialnymi za organizację wydarzenia pracownikami Wydziału Promocji i dyrekcją Miejskiego Centrum Kultury. 

-Cieszę się, że po tej przerwie spowodowanej różnymi ograniczeniami, możemy na rynku świętować, imprezować w tę piękną, letnią noc. Niech to będzie udane rozpoczęcie wakacji – mówił burmistrz Grzegorz Watycha, otwierając wydarzenie. 

Zdjęcie widowni

Później już rozpoczął się kilkugodzinny koncert, na którym bawili się zarówno ci, którzy wychowali się na tej muzyce, jak i całkiem młode pokolenie. Koncert poprowadził Jacek Tomkowicz, prezenter radia RMF.

W trakcie występu zespołu Chłopcy z Placu Broni – podczas utworu “Kocham cię” nastąpił niezwykle wzruszający moment, kiedy zapłonęły tysiące światełek w hołdzie dla Bogdana Łyszkiewicza – zmarłego tragicznie frontmena i wokalisty zespołu, autora najsłynniejszych przebojów zwanego “polskim Lennonem”. 23 czerwca minie 22. rocznica jego śmierci. 

To wielkie wydarzenie muzyczne – dla wielu będące z pewnością niezapomnianym “wehikułem czasu” – okraszone było pokazem świateł laserowych. Nie zapomniano też o najmłodszych mieszkańcach, którym zapewniono zabawę na dmuchańcach i zajęcia plastyczne. Zabawę trwającą niemal do białego rana zwieńczyła dyskoteka do dźwięków DJ ADHD, natomiast serię koncertów zakończył występ australijskiego muzyka, saksofonisty i wokalisty Billy’ego Neala i nowotarskiego gitarzysty Piotra “Lupiego” Lubertowicza, występujących pod szyldem The Blues Men. Warto, by muzycy mieli kiedyś okazję raz jeszcze zaprezentować ten wyjątkowy materiał szerszej publiczności w Nowym Targu.

 

 

Print Informacja z dnia 20-06-2022, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 485 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE