RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 81
Skromna, ale zasłużona wygrana w Sandomierzu

W 23 serii spotkań rozgrywek grupy IV 3 ligi piłkarze Podhala Nowy Targ odnieśli wyjazdowe zwycięstwo w Sandomierzu, pokonując 1:0 tamtejszą Wisłę.

W odniesieniu zwycięstwa nowotarżanom nie przeszkodziły duże problemy kadrowe.

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa – która upłynęła pod znakiem przewagi Podhala – zakończy się wynikiem bezbramkowym, faulowany w polu karnym Wisły był Adrian Szynka i arbiter wskazał na rzut karny. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Patryk Serafin. Zawodnik ten już w 31 minucie był bliski szczęścia, ale po jego uderzeniu z rzutu wolnego, piłka trafiła w słupek.

W drugiej połowie dalej to Podhale było stroną dominującą. Nowotarżanie prowadzili grę, na niewiele pozwalając gospodarzom w ofensywie. W 63 minucie w odstępie kilku sekund duże problemy bramkarzowi Wisły sprawili uderzeniami z dystansu kolejno Szynka (dwukrotnie) i Serafin. W samej końcówce wygraną Podhala po kontratakach powinni przypieczętować Lepiarz i Dawid Flaszka, ale baj spudłowali.

 

Trener Podhala Szymon Grabowski:

Rzeczywiście, też mi się wydaje, że wygraliśmy jak najbardziej zasłużenie. Troszkę ten plan z początku meczu, który zakładał oddanie inicjatywy gospodarzom, nie do końca się sprawdził, bo sprokurował dwie niebezpieczne sytuacje w naszym polu karnym. Musieliśmy zareagować. Skorygowaliśmy nasze ustawienie, podeszliśmy wyżej pod przeciwnika i to dało rezultat. Co najważniejsze nie wdaliśmy się w grę jako chcieli rywale: czyli granie długimi podaniami na walkę. Umiejętnie utrzymywaliśmy się przy piłce, wymienialiśmy podania, co na nierównej murawie nie było łatwe. Szkoda, że w kilku sytuacjach pod bramką przeciwnika nie zachowaliśmy się lepiej. Dopięliśmy jednak swego i dobrą postawę udokumentowaliśmy golem z rzutu karnego. Po przerwie wybiegliśmy mocno zmotywowani z założeniem cierpliwej i konsekwentnej realizacji naszych za założeń. Przeciwnik jeszcze mocniej się cofnął, próbując nas wciągnąć na własną połowę by wykorzystać swoich wahadłowych i napastników. Dobrze to jednak przeczytaliśmy, neutralizując akcję Wisły już w zarodku. Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobrze jako zespół i za to wielkie brawa dla zawodników. Mamy swoje problemy.  Kontuzje, choroby, powodują, że szansę dostają Ci, którzy dotychczas grali mniej. Mimo to nasza gra cały czas prawidłowo funkcjonuje. Ja zawsze powtarzam, że na sukces nie pracuje 11 zawodników, tylko wszyscy, którzy są w kadrze zespołu.

 

Wisła Sandomierz – NKP Podhale Nowy Targ 0:1 (0:1)

0:1 Serafin 45 z karnego.

Wisła: Wróblewski – Krajewski (46 Kudryavtsev) Taranek, Mażysz – Bełczowski, Rak (61 Stańczyk), Burzyński (61 Ochwat), Partyka (85 Kuśmierczyk), Mężyk, Jarosz (75 Bednarek) – Janik.

Podhale: Szymajda – Gałecki, Lech, Pierzchała – Kowalski (78 Furtak), Serafin, Rakowski (78 Flaszka), Molis (90 Styrczula), Szynka (90 Janso), Szymorek – Lepiarz.

 

Sędziował: Krzysztof Pachołek.

Żółte kartki: Burzyński, Mężyk – Rakowski, Lepiarz, Furtak.  

Print Informacja z dnia 11-04-2022, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 277 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE