RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 99
XI Bieg Podhalański – musi się udać!

NOWY TARG. Do XI edycji Biegu Podhalańskiego zapisało się już 350 zawodników. Jeśli nie nastąpi gwałtowne i nieprzewidziane załamanie pogody – dojdzie on do skutku w najbliższą sobotę. Przygotowania weszły w końcowy etap.

Miniony weekend przyniósł wyraźny wzrost zainteresowania największą po Biegu Piastów w Jakuszycach masową imprezą narciarską w Polsce.

– Ostatnio trochę śniegu dosypało, ale ten wiatr nie pomagał, bo śnieg przesuwał, ale ratrak w minionych dniach i dzisiaj intensywnie pracuje na trasie, aby przygotować odpowiednią ilość torów odpowiedniej jakości – mówił podczas konferencji prasowej Arkadiusz Szymczyk, kierownik referatu sportu i turystyki w UM Nowego Targu. – Prognozy na najbliższe dni wskazują, że te warunki powinny się utrzymać, a nawet nieco polepszyć, bo przewidywane są jeszcze opady śniegu.  

W najbliższą sobotę, do najdłuższego, 30-kilometrowego dystansu, zawodnicy wystartują o godz. 11.00. 10 minut później wyruszy najliczniejsza grupa, by pokonać dystans 15-kilometrowy. Zapisani na dystans 6-kilometrowy wyruszą o godz. 11.20. Prawie setka zapisanych do tej pory zawodników wybrała dystans najdłuższy. Ponad 150 biegaczy zmierzy się z dystansem średnim.

Zapisy w wersji on-line trwają do 2. lutego. 4 i 5. lutego będzie się można zapisać już w biurze zawodów na lotnisku. A nagrody – z pewnością przyciągną zawodników.

– Udało się miastu pozyskać cennego partnera generalnego: Alior Bank, którego prezes ufundował dla najszybszej zawodniczki i najszybszego zawodnika na dystansie 30 km nie tylko puchar, ale także nagrodę w wysokości 5. tys. zł, co czyni Bieg Podhalański prestiżowym wyścigiem, który ma szanse przyciągnąć naprawdę znanych zawodników – z kraju i za granicy – dodaje szef referatu. – Mamy już zapisy przede wszystkim ze Słowacji. Na dystansie 15 km zwycięzcy otrzymają nagrody 2-tysięczne, ufundowane przez burmistrza Nowego Targu.  Na dystansie 6 km będą nagrody rzeczowe. Dodatkowo na każdym dystansie zwycięzcy do VI miejsca dostaną nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsora generalnego – firmę Salomon orz przez innych sponsorów, którzy wsparli nasz Bieg.

Uhonorowani zostaną także najszybsza nowotarżanka i najszybszy nowotarżanin: na dystansie 30 km nagrodą 1000-złotową, a na dystansie 15 km – nagroda 500-złotową.

XI edycję, jak i poprzednie, wsparły lokalne samorządy: Urząd Miasta Nowego Targu, Urząd Miasta Zakopanego, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Powiat Tatrzański, urzędy gmin Nowy Targ, Szaflary, Poronin, Bukowina Tatrzańska.

Bieg od wielu lat wspierają również firma Holmenkol – najstarszy w świecie producent smarów narciarskich oraz Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji, Aeroklub Nowy Targ, PPUZ, GOPR, OSP Nowy Targ i OSP Szaflary. Miejsca parkingowe będą zapewnione na zmrożonej murawie lotniska.

Przy malowniczych trasach poprowadzonych wokół Rezerwatu „Bór na Czerwonem” bonusem dla zawodników będą widoki na Gorce i Tatry, ale nie tylko. Każdy z zawodników otrzyma medal i kaszkietkę z logiem XI Biegu Podhalańskiego. Prócz tego pakiet startowy z gadżetami promocyjnymi. Będzie miał zapewniony bufet na trasie i ciepły posiłek. 

Dla kibiców z Nowego Targu, turystów i rodzin towarzyszących zawodnikom organizatorzy przygotowali strefę gastronomiczną, strefę zabaw dla dzieci wraz z biegówkowym torem przeszkód, a dla dzieciaków – nie lada atrakcję w postaci przejażdżek psimi zaprzęgami. Wszystko po to, by cieszyli się mieszkańcy, a przyjezdni mile spędzili czas w Nowym Targu.    

Dekorację zwycięzców zaplanowano na godz. 14.00, kiedy czołówka już na pewno dobiegnie do mety.

W ściągnięciu zawodników, którzy nadadzą rumieńców rywalizacji, pomogą miastu związki narciarskie – Polski i Tatrzański. 

– Zachęcamy wszystkich zawodników, żeby po dekoracjach zostali jeszcze do końca, ponieważ sponsorzy ufundowali różne nagrody, które będą wśród nich rozlosowane – mówi wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg. – Zapraszamy serdecznie, pogoda nam sprzyja, mamy nadzieję, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem.

Justyna Kowalczyk, która brała udział w I Biegu oczywiście została zaproszona. Na pewno jednak wystartuje trener paraolimpijczyków, nowotarżanin – Kuba Twardowski.

(asz)

 

Print Informacja z dnia 01-02-2022, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 593 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE