RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 51
Miejskie Centrum Kultury otwarte! Za nami gala inauguracyjna

Doczekaliśmy się! Niemal dokładnie dwa lata po rozpoczęciu przebudowy, w piątek 19 listopada 2021 r. oddano do użytku nowoczesny gmach Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu. Z tej okazji o godz. 18 rozpoczęła się uroczysta gala inauguracyjna, po której zaplanowano wielki koncert z udziałem gwiazd. – Dziś otwieramy budynek, który jest i przez lata będzie dumą Nowego Targu — powiedział podczas uroczystego przecięcia wstęgi burmistrz Grzegorz Watycha.

Otwarty w piątek budynek Miejskiego Centrum Kultury to największa inwestycja realizowana przez nowotarski samorząd w ostatnich latach. Koszt wykonania obiektu ostatecznie zamknął się kwotą 35 mln zł. 

– I wspominając tę kwotę mam wielką satysfakcję, że tylko niewielka część tej sumy pochodzi z naszego miejskiego budżetu – mówi burmistrz Grzegorz Watycha. – Dostaliśmy na budowę ogromne dotacje z różnych źródeł. Muszę za to podziękować wielu osobom. To między innymi radny wojewódzki Jan Piczura czy posłanka Anna Paluch. Wielkie dzięki tym osobom.

– Niedawno obchodziliśmy Święto Niepodległości, którą odzyskaliśmy 103 lat temu — powiedziała posłanka Anna Paluch. – Gdy Polski nie było na mapie, przetrwaliśmy sześć pokoleń zaborów dzięki kulturze, która stanowi o naszej tożsamości. Dlatego gdy zostałam poproszona o pomoc w znalezieniu środków na budowę tego pięknego obiektu, zrobiłam wszystko, co w mojej mocy by te trafiły do Nowego Targu. Kultura jest bardzo ważna. Mam nadzieję, że w tym budynku będą wyrastać kolejne pokolenia utalentowanych nowotarżan. 

List do osób zebranych na gali inauguracyjnej działanie nowego budynku Miejskiego Centrum Kultury napisał też Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski. Odczytał go Jan Piczura, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego. – Małopolska to miejsce, gdzie tradycja współgra z nowoczesnością. To miejsce otwarte na różne nowości. Dlatego intencją i pragnieniem samorządu wojewódzkiego jest wpieranie lokalnego potencjału każdego regionu Małopolski. Stąd nasze wsparcie w rozbudowę tego pięknego budynku — napisał marszałek Kozłowski. 

Burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha wręczył pamiątkowe statuetki dla osób zaangażowanych w realizację inwestycji: dla pani poseł Anny Paluch, ministrów Edwarda Siarki i Andrzeja Guta – Mostowego, wykonawców – Stanisława i Roberta Potoczaków, architekta Jarosława Głoska, wiceburmistrza Waldemara Wojtaszka i szefowej Wydziału Inwestycji UM Wilhelminy Schab. Wspomniano też poprzedniego dyrektora MOK, obecnego na sali Bolesława Barę – to w czasach jego dyrektorowania rozpoczęła się wiekopomna inwestycja przebudowy obiektu.

Część oficjalną poprowadzili wspólnie dyrektor MCK Andrzej Lichosyt wraz z żoną Wiktorią Węgrzyn-Lichosyt. 

-Są takie momenty w życiu, kiedy się wie, już w trakcie ich trwania, że zostaną z nami na zawsze, szczególnie, jeśli robi się je po raz pierwszy – witali gości, zachęcając do tego, by w nowej sali widowiskowej “po raz pierwszy” rozbrzmiały oklaski, a nowe mury “przyzwyczajały się do tego dźwięku”.

W uroczystym przecięciu wstęgi uczestniczyło symboliczne grono – burmistrz Nowego Targu, naczelnik wydziału inwestycji, dyrektor MCK i wykonawca przebudowy. Wcześniej obiekt poświęcił ks. prałat Stanisław Strojek, a zgromadzeni odmówili modlitwę “Ojcze nasz”. 

Po części oficjalnej rozpoczął się koncert inauguracyjny. Uświetnił go koncert muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego z udziałem takich solistów jak: Edyta Górniak, Mietek Szcześniak Rafał Szatan czy Ania Byrcyn. 

Materiał filmowy z wydarzenia – wkrótce. 

fot. Maciej Gębacz/os

 

Print Informacja z dnia 21-11-2021, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1550 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE