RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 56
IX Plenerowy Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

Już w najbliższy weekend, w dniach 25-27 czerwca Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus" organizuje w Warszawie IX Plenerowy Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Całe rodziny, rodzice i dzieci z całej Polski, jak co roku wspólnie – choć jeszcze w obostrzeniach epidemicznych – będą pokazywać, że siła rodziny stanowi o przyszłości całego społeczeństwa

Tegoroczny IX Plenerowy Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin koncentruje się na trzech aspektach, zawartych w haśle: „Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość".  

Z uwagi na ograniczenia wynikające z obostrzeń w tym roku podczas Zjazdu nie odbędzie się spotkanie Forum Samorządowego na Rzecz Rodziny przy Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus". Spotkanie to planujemy zrealizować w okresie jesiennym, o czym będziemy Państwa informować. 

Z uwagi na znaczne ograniczenia liczbowego tegorocznego Zjazdu mimo naszych ogromnych pragnień, nie mogliśmy odpowiedzieć w pełni na zapotrzebowanie i zaprosić na Zjazd wszystkich chętnych. Zaproponowaliśmy uczestnictwo w pierwszym rzędzie rodzinom, które nie brały dotychczas udziału w Zjazdach Dużych Rodzin. Chcieliśmy, aby jak największe grono rodzin doświadczyło atmosfery Zjazdu i poczucia wspólnoty, jakie daje bycie członkiem Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus".   

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, najważniejsze sobotnie wydarzenia będą transmitowane. Zapraszamy Państwa do śledzenia profilu Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" na Facebook'u lub naszej strony www.3plus.pl/  
 

Transmisje odbędą się wg następującego planu: 

25 czerwca, sobota, g. 10.00 – Panel społeczno-gospodarczy – będzie merytoryczną dyskusją o rodzinie w gronie ekspertów, w oparciu o dane i prognozy ekonomiczno-gospodarcze oraz demograficzne.  

Panel na Giełdzie Papierów Wartościowych będzie szukał punktów wspólnych pomiędzy inwestycją a rodziną. Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali eksperci m.in. Łukasz Hardt, członek Rady Polityki Pieniężnej, Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych oraz Joanna Krupska, psycholog, współzałożycielka i wieloletnia prezes Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus". Paneliści odniosą się m. in. do propozycji Nowego Ładu. Mamy nadzieje, że przedstawiciele rządu usłyszą postulaty dużych rodzin, aby przyszłość tej grupy także została uwzględniona w zmianach systemowych. 

25 czerwca, sobota, g. 14.00 – Panel lifestylowy „Duża rodzina XXI wieku" – jego ogromną wartość stanowić będzie żywy przekaz własnych doświadczeń, popartych dialogiem w gronie rodzicielskim. Z pewnością tak autentyczny przekaz spotka się z dużym zainteresowaniem Rodzin w Państwa samorządach. 

Do rozmowy zaproszeni zostali mamy oraz tatusiowie, którzy wychowują przynajmniej troje dzieci, a zawodowo i prywatnie opowiadają o swoim rodzicielstwie w mediach społecznościowych, na Facebooku i Instagramie. Porozmawiamy z nimi o perspektywach rozwoju rodziny, ale zadamy też pytanie o marzenia. Wśród gości – m.in. autorki znane z blogów familyfunbymam i ładenbebe

Zachęcamy Państwa do udostępnień – bądźmy razem w sobotę 26 czerwca, także online! 

 

* * * 

Działania Forum Samorządowego na Rzecz Rodziny w 2021 r.  

W ramach roboczych spotkań Forum Samorządowego na Rzecz Rodziny online w styczniu 2021 r. debatowaliśmy nad projektem Ustawy „Samorząd dla Rodziny". Ustawa nie została skierowana do pierwszego czytania w komisjach. Pracujemy nad opinią uzupełniającą w oparciu o wspólne wnioski Forum. Przygotowujemy propozycje zmian Ustawy, aby uwzględniała ona potrzeby i oczekiwania naszego środowiska: rodzin oraz samorządów nastawionych na rozwój lokalnej polityki rodzinnej. 

Kontynuujemy nasze działania w ramach współpracy z samorządami poprzez nowe narzędzie rozwoju polityki rodzinnej – Certyfikację Samorządów Przyjaznych Rodzinom. Zakończyliśmy pilotażową Certyfikację w trzech samorządach: Szczecinie, Grodzisku oraz Lubochni. We współpracy z samorządami wytworzyliśmy komponenty procesu Certyfikacji oraz jej kryteria. Rozpoczynamy kolejny etap projektu, do którego zaprosimy 5 kolejnych samorządów.  Współpracę potwierdziły m. in.: Tomaszów Mazowiecki oraz Trzebnica.

Print Informacja z dnia 25-06-2021, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1175 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE