RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 95
Południowa obwodnica Nowego Targu coraz bliżej realizacji

Multiconsult Polska wygrała przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej dla budowy południowej obwodnicy Nowego Targu. Droga ma powstać w ramach rządowego programu budowy stu obwodnic i połączy nową, dwupasmową “Zakopiankę” z drogą krajową prowadzącą w stronę Białki Tatrzańskiej.

“Wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej, dla budowy obwodnicy Nowego Targu, w ciągu DK49” – oznajmili dziś drogowcy z GDDKiA w Krakowie. Jak się okazuje złożyła ją firma Multiconsult Polska, która wyceniła wykonanie zadania na 2 937 240,00 zł. Obwodnica ma powstać w ramach rządowego programu „100 obwodnic”.

– Do przetargu wpłynęły trzy oferty. Oceniając je komisja przetargowa brała pod uwagę oprócz ceny także doświadczenie zawodowe zespołu projektowego oraz projektantów: drogowego i mostowego. Po przeanalizowaniu złożonych dokumentów, 25 września 2020 r wybrana została oferta złożona przez firmę Multiconsult Polska. Ewentualne odwołania od wyboru oferty pozostali uczestnicy przetargu mogą składać do 5 października 2020 r.” – informuje Iwona Mikrut-Purchla, rzecznik prasowy GDDKiA w Krakowie. – Należy opracować dokumentację dla obwodnicy klasy GP, z dwoma jezdniami i dwoma pasami ruchu na każdej z nich. Pomiędzy jezdniami zaplanowano czterometrowy pas dzielący. Utwardzone pobocza będą miały 1,5 m szerokości. Nośność nawierzchni wyniesie 115 kN/oś.

Obwodnica ma rozpocząć się do węzła Nowy Targ Południe, który powstanie w ramach budowanej już dwujezdniowej DK47 Rdzawka – Nowy Targ. Na końcu przebiegu obwodnica włączona zostanie do istniejącej DK49 (ul. Jana Pawła II), w pobliżu planowanego nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 969, która z kolei będzie obwodnicą miejscowości: Waksmund, Ostrowsko i Łopuszna.

Zakres inwestycji obejmuje m.in:

– budowę nowego odcinka drogi krajowej poza zwartą zabudową miasta o długości około 5,0 km, skrzyżowań i przejazdów drogowych,
– budowę i przebudowę 4 obiektów inżynierskich,
– budowę połączeń komunikacyjnych do obsługi terenów przyległych do projektowanej drogi oraz urządzeń ochrony środowiska i infrastruktury towarzyszącej.

/źródło: GDDKiA w Krakowie/

Print Informacja z dnia 28-09-2020, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1193 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE