RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 70
58. Małopolski Wyścig Górski

Przez cztery dni, jedni z najlepszych polskich i zagranicznych kolarzy, z 25 teamów, będzie rywalizować w Małopolskim Wyścigu Górskim. To już 58 edycja tej kolarskiej imprezy, cenionej za trudne trasy i wysoki poziom sportowy.

Tegoroczny program Małopolskiego Wyścigu Górskiego zapowiada się na wymagający z punktu widzenia zawodników. Czekają na nich cztery sportowe wyzwania, w których będą musieli wykazać się najwyższym kolarskim kunsztem i ponadprzeciętną wytrzymałością. Całość rozpocznie się prologiem 17 września indywidualną jazdą na czas na podjeździe w Krakowskim Lasku Wolskim. Dzień później kolarze zameldują się w Wielczce, skąd wyruszą na 116-kilometrową trasę pierwszego etapu do Myślenic. 19 września to już ściganie się po zdecydowanie bardziej pofałdowanym, górzystym terenie. Peleton rozpędzi się w Niepołomicach, by po 142 kilometrach zawitać na przepiękny rynek w Nowym Targu. Ostatni dzień zmagań przypadający na 20 września to trasa z Chochołowskich Term do Starego Sącza, którą zwieńczy mordercza wspinaczka na Przehybę (1 175 m n.p.m.).

To, co wymagające dla zawodników, jest atrakcyjne dla kibiców. Będą mogli oni podziwiać esencję kolarstwa: brawurowo pokonywane zakręty, sprinty przy nieosiągalnej dla rowerzystów prędkości i zdobywanie sztywnych podjazdów. Dlatego warto będzie wypatrywać wielonarodowego peletonu Małopolskiego Wyścigu Górskiego i wyjść mu na spotkanie.

Małopolski Wyścig Górski otrzymał licencję UCI, co plasuje go w czołówce najbardziej prestiżowych kolarskich wyścigów organizowanych w Polsce. Wszystkie informacje o wyścigu wraz ze szczegółowym minutowym programem przejazdu można znaleźć na stronie https://tourofmalopolska.eu

Zapraszamy do kibicowania kolarzom na nowotarskim Rynku w najbliższą sobotę o 16:50! Małopolski Wyścig Górski odbędzie się dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Nowy Targ. Honorowym patronem 58. Małopolskiego Wyścigu Górskiego jest Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Print Informacja z dnia 16-09-2020, opublikowana przez: Józef Bryś była czytana 1415 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE