X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 60
Dwa dni pod znakiem łyżwiarstwa figurowego

Przed dwa dni Nowy Targ stał się stolicą polskiego łyżwiarstwa figurowego. W Miejskiej Hali Lodowej rozegrano bowiem pierwszą edycję Ogólnopolskich Zawodów „O Złotą Łyżwę Podhala”.

Ich organizatorem był Podhalański Klub Łyżwiarstwa Figurowego Zwyrtany na czele z trenerką Dorotą Pieńkoś.

W Nowym Targu na zaproszenie organizatorów zjawiło się ponad 100 zawodników i zawodniczek
z najmocniejszych ośrodków jazdy figurowej w kraju. Byli też i w tym gronie medaliści Mistrzostw Polski. Nie brakowało także zawodników zza wschodniej granicy.

Rywalizacja toczyła się wedle podziału na kategorie wiekowe, ale też i stopień umiejętności. Obowiązywał program krótki i dowolny.

– To czy organizacyjnie podołaliśmy zawodom, okaże się za jakiś czas kiedy wsłuchamy się w echa. Tutaj na miejscu doszły do mnie same pozytywne opinie. Chwalono nas na każdym kroku. My sami zdajemy sobie sprawę z pewnych potknięć, ale jak na pierwszy raz na pewno nie musimy się wstydzić. Miałam do pomocy fantastyczną grupę rodziców, którzy zadbali o każdy detal. Mnie cieszy też wysokim sportowy poziom jaki towarzyszył zawodom. Szczególnie w tych starszych kategoriach rywalizacja była bardzo zacięta i często o końcowym wyniku decydowały setne punktów. Jestem naprawdę pozytywnie nastawiona odnośnie kolejnych edycji. Wierzę, że w niedalekiej przyszłości możemy być takim centrum łyżwiarstwa figurowego w południowej Polsce. A tego, że już za rok odbędzie się druga edycja zawodów o „Złotą Łyżwę Podhala” to jestem pewna – podkreśla Pieńkoś.

Dzielnie honory gospodarza zawodów broniła 14-osobowa grupa zawodniczek z klubu Zwyrtany, która rywalizację zakończyła z dorobkiem aż 11 medali.

Na najwyższym stopnia podium w swoich kategoriach stanęły Zuzanna Czyszczoń, Martyna Giełczyńska, Daria Bielozerowa, Maria Pondel, Karolina Kuliga, Aleksandra Gubek. Medale srebrne wywalczyły Neomi Gubek oraz Wiktoria Wajda, a medale brązowe zdobyły: Amelia Kwiatkowska, Katarzyna Migacz oraz Jowita Pyzowska. Ponadto klub reprezentowały Jagoda Figus, Gabriela Hatłas oraz Marta Młynarczyk.

– Powiem szczerze, że jestem nawet zaskoczona tyloma medalami. Mamy naprawdę powód do dumy. Widać, ze własna hala i obecność na trybunach naszych kibiców dobrze wpłynęła na moje zawodniczki – cieszy się Pieńkoś.

Medale, puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczał m.in. burmistrz miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha, który objął nad zawodami patronat

– Pierwszy raz w historii byliśmy w Nowym Targu świadkami tego typu wydarzenia, ale patrząc jak prężnie działa i rozwija się klub Zwyrtany, to była że tak powiem kwestia czasu. Cieszę się, że do tego doszło. Mam nadzieję, że to będzie już cykliczna impreza w naszym mieście i będziemy tutaj gościć najlepszych zawodników nie tylko z kraju, ale też innych państw. Łyżwiarstwo figurowe to piękny sport, łączący taniec, gimnastykę i jazdę na łyżwach. To też kolejny przykłada na to, że naprawdę warto starać się o to by w naszym mieście wybudowaną nową, w pełni już nowoczesną halę lodową. – podkreślił Watycha.

Organizatorzy pragną złożyć podziękowania dla wszystkich sponsorów i partnerów, którzy przyczynili się do organizacji zawodów tj. Chochołowskie Termy, Gorący Potok, Piwniczanka, Salami, Piekarnia Rusnak, Willa nad Dunajcem, Rapacz Market, Kuracjusz Beskidzki oraz Kabanos.

Print Informacja z dnia 13-11-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 958 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE