X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 70
Wrześniowa Kulturalna Stolica Podhala

Tradycyjnie jak co miesiąc zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami kulturalno-społecznymi, które szczególnie polecamy.

1 września (niedziela) Urząd Miasta Nowego Targu zaprasza na obchody Uroczystości 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.Początkiem będzie Msza Św. w kościele Świętej Katarzyny w Nowym Targu (ul. Kościelna) w intencji Ojczyzny i Poległych o godz.9.30. 

Następnie odbędzie się przemarsz pocztów sztandarowych i zebranych gości na Plac Kombatantów pod ścianę "Pamięci ofiar terroru hitlerowskiego i stalinowskiego". Tam odśpiewamy Hymn Polski wraz z akompaniamentem Miejskiej Orkiestry Dętej, nastąpi uroczyste upamiętnienie wybuchu II Wojny Światowej, Apel Poległych i złożenie kwiatów przez delegacje. Odbędzie się też krótki program słowno-muzyczny. Wstęp wolny.

Wrzesień będzie bardzo teatralny bowiem odbędzie się wówczas „Wrzesień z Melpomeną" w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37). To już 9. edycja tych nowotarskich spotkań z teatrem. Na początek już 1 września (niedziela) o godz.19.00 Stowarzyszenie Teatr Nowy zaprezentuje spektakl „WIEDŹMIN. TURBOLECHITA" w reżyserii Piotra Siekluckiego. Będzie to komediowe spojrzenie na nasze narodowe przywary. Spektakl realizowany jest w ramach programu TEATR POLSKA 2019. Następnie 22 września (niedziela) o godz. 11.00(Ratusz, Rynek 1) już 111. Krakowski Salon Poezji w Nowym Targu, gdzie Małgorzata Bańka przedstawi swoje kompozycje do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W końcu 29 września (niedziela) o gdz.18.00 koncert "Jeszcze się wszystko da odkręcić..." Rafała Jędrzejczyka z repertuarem Piwnicy pod Baranami. Dodatkowo w ramach „Września z Melpomeną" odbędą się także dwa spektakle nowotarskich grup teatralnych działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. Szczegóły na osobnych plakatach. Wstęp wolny.

Miejski Ośrodek Kultury - Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu zaprasza na wernisaż wystawy "Aparaty fotograficzne ze zbiorów Dawida Ancew i Jacka Chrzanowskiego", który odbędzie się 5 września (czwartek) o godz.17.00 w Muzeum Drukarstwa (ul. Sobieskiego 4). Zapraszamy w sentymentalną podróż po historii aparatów fotograficznych, którymi posługiwali się miłośnicy fotografowania. Na wystawie będzie można zobaczyć aparaty niemieckie, amerykańskie, radzieckie i japońskie, takie jak Zenit, Zorki, Smena, Lubitel, Olympus, Porst, Fujica, Canon, Yashica. Wystawa potrwa do końca października 2019 roku. Wstęp wolny.

W dniu 13 września (piątek) świętujemy kolejne urodziny Galeria Sztuki "Jatki" BWA oddział MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu. Najpierw o godz. 17.00 specjalnym koncertem dedykowanym Galerii na 28 urodziny w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im Fryderyka Chopina  w Nowym Targu (ul. Parkowa 12), a następnie o godz.18.30 wernisażem wystawy „28 PREZENTACJE NOWOTARSKIE" – interdyscyplinarna wystawa 29 artystów związanych z Nowym Targiem (ul. Kościuszki 4). Doskonała okazja do poznania lub ponownego spotkania z twórczością naszych artystów. Galerii Sztuki „Jatki" życzymy 100 lat! Wstęp wolny.

Już po raz trzeci MOK - Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego (Ratusz, Rynek 1) zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa w dniu 14 września (sobota) w godz. 9.00-20.00, czyli największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Tegoroczna edycja EDD odbędzie się pod hasłem przewodnim „Polski splot" i jest okazją do skupienia uwagi nad kwestią tworzenia niepodległego Państwa Polskiego oraz procesu scalania granic po latach zaborów. W programie zwiedzanie wystaw stałych, rodzinne warsztaty edukacyjne z tworzenia makatek patriotycznych pt. „W stronę wolności" (godz.16.00-18.00); czy otwarcie wystawy plenerowej (godz.18.15) przed budynkiem ratusza pt. „673/100. Królewskie Wolne Miasto Nowy Targ. 673. nieprzypadkowe słowa o drodze do wolności w 100–lecie odzyskania przez Polskę niepodległości". Dodatkowo o godz.19.00 koncert Agnieszki Banaś wraz z zespołem pt. „Zapach ziemi". Szczegóły na dodatkowych plakatach. Wstęp wolny.

Kolejna edycja Pożegnania Lata, czyli koncertowo-sportowego zakończenia sezonu imprez plenerowych w Nowym Targu już w połowie września. Najpierw Festiwal Piosenki Turystycznej organizowany przez nowotarski MOK w dniach 13-15 września (piątek - niedziela). W pierwszym dniu 13 września (piątek) zapraszamy do Schroniska „Koliba" na Łapsowej Polanie w Gorcach, gdzie od godz.18.00 wystąpią Jarosław Kąkol z Zespołem Małe Kino, Zespół Yellow Horse i Piotr „Lupi Lubertowicz". Wieczorem organizatorzy zapraszają też na wspólne śpiewanie „klasyków turystycznych". W drugim dniu 14 września (sobota) obchodzimy „Światowy Dzień Bluesa", a koncerty zespołów odbędą się na Długiej Polanie (os. Oleksówki) od godz.16.00 gdzie wystąpią Zespół iNTarg Blues, Zespół Zapaleni oraz Piotr „Lupi" Lubertowicz. W trzeci dniu 15 września (niedziela) przenosimy się Parku Miejskiego w Nowym Targu (ul. Parkowa), gdzie w Altanie od godz. 11.00 wystąpią kolejno: Studio Piosenki „Septyma", Oskar Juryś, Stanisław Kita, zespół szantowy i gwiazda dnia Zespół U Studni (godz.16.00). Szczegóły festiwalu na dodatkowych plakatach. Wstęp wolny.

„Punktem sportowym" Pożegnania lata będzie III Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Nowego Targu organizowany przez Stowarzyszenie Winter Classic, który odbędzie się w dniu 15 września (niedziela) w godz. 9.00-19.00 w Parku Miejskim w Nowym Targu (ul. Parkowa). Dodatkowo w tym czasie w Parku Miejskim odbędzie się także Turniej gry w boule oraz możliwość gry w szachy plenerowe. Wstęp wolny

Print Informacja z dnia 29-08-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1141 razy
Źródło: MOK więcej z tej kategorii (MOK)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE