X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 75
Nowy Targ bliżej Kanady

W nowotarskim MOK od wczoraj trwają Spotkania z Kulturą Kanady. Zainaugurowała je wczoraj projekcja biograficznego filmu „Maudie” i poczęstunek przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Kokoszkowa. Były naleśniki z syropem klonowym i „meat balls” z żurawiną. Nie zabrakło najsłynniejszego nowotarżanina – Kanadyjczyka, Paula Neuwelta. 

W ramach zaplanowanego na trzy dni wydarzenia, poza projekcją filmów, co każdorazowo połączone jest z losowaniem książkowych nagród, odbędą się spotkania tematyczne oraz warsztaty dla dzieci z „kanadyjskim Misiem Uszatkiem” w roli głównej.

To powrót do cyklu spotkań z kulturą danego kraju i regionu, jakie swego czasu regularnie odbywały się w MOK, znajdując swoich stałych odbiorców. Nie brakło ich również wczoraj, podczas inauguracji „Dni Kanady” w holu ośrodka kultury. Wydarzenie otwierał dyrektor MOK, Bolesław Bara. 

-Teren Podhala jest prawie identyczny do tego, co jest w Kanadzie, tylko w mniejszej skali. Tu jest jakby mini-egzemplarz Kanady, dlatego czuję się tu jak w domu – mówił Paul Neuwelt, Kanadyjczyk mieszkający od lat z Nowym Targu. 

W ramach wydarzenia, zaplanowano dwa spotkania tematyczne. Miłośników hokeja zaciekawi spotkanie z Michałem Markietą pn. „Mój kraj to nie tylko kraj, to zima, to hokej” (czwartek, g. 17)  z kolei ciekawych świata i podróżniczych ciekawostek MOK zaprasza w piątek na pokaz slajdów i spotkanie z Iwoną Machnik „Moja Kanada” (piątek, g. 17)

W ramach projekcji filmowych (czwartek i piątek, g. 19) odbędą się pokazy nominowanego do Oskara w kategorii filmu nieanglojęzycznego dramatu wojennego „Pogorzelisko” Denisa Villeneuve’a i nagrodzonej w Cannes „Mamy” Xaviera Dolana. Pokaz każdego filmu poprzedzony jest losowaniem nagród książkowych.

-Mamy kilkadziesiąt książek związanych z Kanadą, to są bardzo, bardzo znani autorzy, w tym słynna noblistka Alice Munro – wymienia Tomasz Szlaga z MOK, organizator wydarzenia. 

W wydarzenie włączyło się też „Muzeum Drukarstwa”, gdzie przed południem odbywają się plastyczne warsztaty dla najmłodszych, z kanadyjskim „Misiem Uszatkiem”, czyli żółwikiem Franklinem w roli głównej. 

/os

Print Informacja z dnia 31-05-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1017 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE