X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 67
Grudniowa Kulturalna Stolica Podhala

Rozpoczynamy 2 grudnia (niedziela) o godz. 15.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) Koncertem Laureatów już XXIX Archidiecezjalnego Przeglądu Piosenki Religijnej na Podhalu Sacrosong w tym roku pn. „Wiara źródłem niepodległości". Wstęp wolny – wejściówki do odbioru w parafii Jana Pawła II w Nowym Targu.

Zaprezentują się dla Państwa soliści, duety i zespoły, które okazały się najlepsze podczas przesłuchań. Otrzymają wówczas nagrody Jury, a dodatkowo wykonawcy zawalczą o Nagrodę Publiczności, czyli puchar przechodni.

W dniu 6 grudnia (czwartek) o godz.17.00 w nowotarskim MOKu kolejne Mikołajkowe Spotkanie z Bajką w aktorskim wykonaniu nowotarskich vip-ów. Tegoroczna Bajka będzie miała tytuł „Komar i Orkiestra". Reżyserii podjęła się Beata Paluch aktorka Starego Teatru w Krakowie. Wstęp wolny – mile widziane wykupienie przygotowanych paczek mikołajkowych dla dzieci z potrzebujących rodzin. Na koniec przewidziane jest spotkanie ze Św. Mikołajem.

Z kolei 8 grudnia (sobota) w godz.9.00-14.00 zapraszamy do MOKu (al. Tysiąclecia 37) na kolejny już III Amatorski Mikołajkowy Turniej Szachowy - Cogito ergo sum o Puchar Burmistrza Nowego Targu. Wstęp wolny – zapisy do 6 grudnia (czwartek), w trzech grupach wiekowych: juniorzy (6 – 12 lat), seniorzy (13+ lat), zaawansowani (członkowie sekcji szachowych). Dodatkowo dla wszystkich chętnych przewidziano równolegle do turnieju naukę podstaw gry w szachy.

Na oficjalne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz plenerowego Lodowiska zapraszamy 15 grudnia (sobota) o godz.16.00 na nowotarski Rynek. W sercu miasta będzie można zakupić rozmaite przedmioty i specjały na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Jarmark potrwa do 23 grudnia, a Lodowisko będzie otwarte do 9 marca.

A na Wigilię Miejską także na nowotarskim Rynku zapraszamy 23 grudnia (niedziela) o godz.16.00 w imieniu Związku Podhalan Oddział Nowy Targ. Wstęp wolny. Jak co roku przewidziano inscenizację Jasełek, wspólne kolędowanie, życzenia i łamanie się opłatkiem, a także spróbowanie góralskiego jadła. Bądźmy, nie tylko w tym dniu, razem w naszym Mieście.

Bożonarodzeniowy klimat będzie także obecny 29 grudnia (sobota) o godz.16.00 w nowotarskim MOKu kiedy to Miejski Nauczycielski Chór Gorce zaprasza na wspólne kolędowanie. Wstęp wolny. Tym bardziej zapraszamy do wyśpiewywania, a może także do stałego dołączenia do Chóru.

Na koniec kolejny już 104. Krakowski Salon Poezji w Nowym Targu, który tym razem odbędzie się w dniu 30 grudnia (niedziela) o godz.11.00 w Ratuszu (Rynek 1). Czeka Państwa ze znanym i lubianym w Nowym Targu aktorem Starego Teatru w Krakowie Rafałem Jędrzejczykiem, który zaśpiewa Pastorałki. Wstęp wolny.

Print Informacja z dnia 01-12-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1296 razy
Źródło: MOK więcej z tej kategorii (MOK)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE