X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 104
Wieczornica patriotyczna w SP nr 2 (galeria)

Już po raz szósty w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Targu miała miejsce Wieczornica Patriotyczna, od tego roku nosząca imię mjra Stanisława Mroszczaka - niegdysiejszego gościa uroczystości patriotycznych i wieczornic w "dwójce". To piękne, muzyczno-patriotyczne wydarzenie integrujące społeczność szkolną, każdego roku gromadzi tak duże tłumy, że wszyscy nie są w stanie pomieścić się w sali gimnastycznej. Jest ono też okazją do prezentacji szkolnych talentów.

W tym roku patriotyczne pieśni śpiewali – wspólnie z dziećmi, młodzieżą, rodzicami i nauczycielami – pani wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska – Steg, wiceprezes nowotarskiego oddziału Związku Podhalan Wojciech Groń, radny Paweł Liszka, przedstawiciel Kuratorium Oświaty Jerzy Stodulski. 

Gości przywitała i słowo wstępu wygłosiła pani dyrektor Danuta Pyzowska – Foryt, przypominając krótko postać patrona wydarzenia. Później przyszedł czas na wspólny, radosny śpiew. Kolejne utwory intonowali uczniowie – w wersji instrumentalnej i solo, wykonując fragmenty pieśni na gitarze, flecie prostym i poprzecznym, keybordzie, a nawet wiolonczeli , ale również chóralnie, całymi klasami. Odśpiewano wspólnie kilkanaście pieśni patriotycznych, począwszy od „Płonie ognisko i szumią knieje” w wykonaniu harcerzy, przez „O mój rozmarynie”, „Hej, hej ułani” i „Wojenko, wojenko”, aż po wieńczącą to patriotyczno-muzyczne spotkanie „Rotę”. Przed każdą kolejną pieśnią, uczniowie przybliżali krótko jej kontekst historyczny lub genezę powstania. 

Zaintonowany przez 3b hymn Legionów – „Pierwsza brygada”, którą Józef Piłsudski nazwał „najdumniejszą pieśnią, jaką kiedykolwiek Polska stworzyła”, wykonano na stojąco. Ciekawym przerywnikiem pomiędzy tradycyjnymi pieśniami, stanowił wykonany przez 5e utwór „Kocham Cię Polsko”. Gościnnie wystąpili też uczniowie I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. 

Nad organizacją i przebiegiem wieczornicy czuwali nauczyciele: Ewa Rapacz, Ewa Garbacz, Grażyna Uher-Smoroń, Mariola Gąsior i Marcin Domin. 

/os

 

Print Informacja z dnia 09-11-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1364 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE