X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 61
Drugi etap Szlaku wokół Tatr - ukończony

Trasy rowerowe prowadzące przez malowniczy krajobraz Podhala to ogromna atrakcja dla wielu miłośników aktywnego spędzania czasu, ciesząca mieszkańców i przyciągająca przyjezdnych. Jedną z tras, która ciągle zyskuje na popularności jest Szlak wokół Tatr, a realizacja drugiego etapu ścieżki właśnie została ukończona.

Nowo wybudowanym odcinkiem rowerzyści będą mogli podążać przez rezerwat Bór na Czerwonem w kierunku Gronkowa i Nowej Białej.

Zadanie inwestycyjne, którego przedmiotem jest realizacja drugiego etapu widnieje pod nazwą „Wykonanie ścieżek rowerowych oraz budowa bezpłatnego, ogólnodostępnego parkingu na terenie Gminy Miasto Nowy Targ w ramach II etapu Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr”.

W ramach realizacji inwestycji, miasto wykonało 6 zadań. Jednym z nich była budowa ścieżki wokół rezerwatu Bór na Czerwonem, czyli najbardziej wyczekiwanego, ale też najtrudniejszego do realizacji, 3,6 km odcinka. Teren ten jest chroniony więc należało wpierw uzyskać pozwolenie na jego budowę, a później spełnić określone wymogi postawione przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Krakowie. Wokół rezerwatu prowadzić będzie zatem ścieżka z naturalną nawierzchnią z kruszywa.

W ramach projektu zrealizowano również budowę parkingu typu „park and ride” przy PKP wraz z przebudową drogi, odcinki na Polanie Szaflarskiej i Alei Solidarności, łącznik z Szaflarami oraz oznakowanie. Po stronie polskiej kontynuacja Szlaku prowadzi od Miasta Nowego Targu na wschód przez Gminę Szaflary, Gminę Nowy Targ, Gminę Łapsze Niżne do przejścia granicznego Kacwin-Wielka Frankowa.

Ponadto już w przyszłym roku ruszą inwestycje związane z III etapem Szlaku Wokół Tatr. W ramach tego przedsięwzięcia planowana jest rozbudowa Strefy Relaksu, gdzie powstaną alejki spacerowe, urządzenia street workout, siłownia zewnętrzna, altany rekreacyjne, altana grillowa, lampy, monitoring oraz obiekty małej architektury (przebieralnie, leżaki). Planowana jest też budowa odcinków ścieżek rowerowych w mieście Nowy Targ (na lotnisko) oraz w zachodniej części miasta tzw. Schumana i Młynówka. Wyremontowane zostaną też kładki pieszo-rowerowe na potoku Czarny Dunajec.

Całość robót ma kosztować ok 2,9mln złotych z 85% dofinansowaniem.

/ak

Print Informacja z dnia 13-09-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1853 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE