X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 109
Hollywood Rose na nowotarskim rynku (zdjęcia)

"Słuchajcie, rock żyje! Kto nie miał okazji być na koncercie Guns N'Roses, dziś ma taką okazję tu, w Nowym Targu!" - wołał ze sceny Marek Rusinek, zapowiadając pochodzący z Węgier, coverowy zespół Hollywood Rose. Mocne brzmienie, przeplecione sztandarowymi balladami legendarnego zespołu porwało publiczność, która do późnych godzin wieczornych bawiła się na nowotarskim rynku.

Węgierski zespół Hollywood Rose (to nawiązanie do nazwy pierwszego zespołu założonego przez Axla Rose’a) to tribute band, który z ogromną starannością odtwarza utwory legendarnej grupy, dbając o podobieństwo nie tylko w warstwie muzycznej, ale również wizualnej. Obejmuje ono cały image sceniczny: stroje, rekwizyty, uczesanie, ale też wystudiowane aktorsko ruchy naśladujące kropka w kropkę zachowania muzyków z Guns N’Roses. Do tego dochodzi charakterystyczna scenografia koncertu, wiodący gitarzysta o wyglądzie Slasha (włosy!) i wokalista o głosie tak podobnym do oryginału, że momentami można było mieć złudzenie, że śpiewa sam Axl. Może zadziwiać fakt, jak muzykom udało się spotkać i dobrać tak idealnie, biorąc pod uwagę wszystkie te elementy: podobieństwo do członków zespołu, umiejętności, zbliżony wokal.

Występ rozpoczęli od mocnego brzmienia i mało rozpoznawalnego dla szerszej publiczności utworu, w toku koncertu pojawiły się jednak lepiej znane i bardziej radiowe dźwięki – wszak Guns N’ Roses przeszli do historii rocka jako twórcy niezapomnianych ballad „Don’t Cry”, „November Rain”, „Sweet Child of Mine”, „Civil War”, czy „Patience”, jak również wykonawcy coverów, które swego czasu przebiły oryginały – mowa o „Knockin’ on Heaven’s Door” Boba Dylana i „Live and Let Die” Paula McCartneya. 

Nowotarska publiczność świetnie przyjęła Madziarów i choć podczas koncertu nie było aż takich tłumów, jak na Margaret –  głównie dlatego, że nie był to już repertuar skierowany do dzieci – dla wielu miłośników nieco ambitniejszej i mocniejszej muzyki, zabawa rozpoczęła się właśnie dopiero po 22:00 i bardzo chwalili koncert. Właśnie przy dźwiękach Guns N’Roses zakończył się pierwszy dzień 18. Jarmarku Podhalańskiego. 

/os

Print Informacja z dnia 23-08-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1466 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE