X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 68
Kulturalna Stolica Podhala w maju

Maj z Kulturalną Stolicą Podhala rozpoczniemy obchodami 227. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na początek o 11.00 uroczysta Msza Święta w Ogrodach Parafii Świętej Katarzyny (ul. Kościelna), następnie przemarsz na Rynek i ok. 12.00 złożenie kwiatów i okolicznościowe przemówienia.

Na koniec otwarcie wystawy „Historia na bicyklu – w 100-lecie odzyskania niepodległości" w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego (Ratusz – Rynek 1). Wstęp wolny.

Znakomita wiadomość dla miłośników książek – co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek. Program służy promocji czytelnictwa i bibliotek.  Wydarzenia, które odbywają się w tym czasie mają na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji a także zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) również przygotowała interesujący program na XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W programie m. in.: Fascynująca podróż Od Kurdystanu po Turkmenistan – z podróżniczką Marzeną Filipczak; zagadkowa Historia Smoka Wawelskiego, którą odkryje dla nas dr Marek Sikorski; oprócz tego warsztaty dla dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi, czytanie bajek, gry i zabawy dla najmłodszych. Szczegóły na osobnych plakatach. Wstęp wolny.

Kolejny już 99. Salon Poezji już 13 maja (niedziela) tradycyjnie o 11.00 w Ratuszu (Rynek 1). Tym razem program „Majowy romans z Hemarem” przygotowała dla Państwa Ewa Romaniak. Z pewnością będzie przebojowo jeśli spotkamy się z twórczością autora ponad 3000 piosenek w wykonaniu rewelacyjnej krakowskiej aktorki. Wstęp wolny.

W dniach 16 i 17 maja (środa i czwartek) w godz. 10.00-15.00 już II. Edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Tanecznym Krokiem ku Integracji” w nowotarskim MOKU (al. Tysiąclecia 37). Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowym Targu zaprasza w pierwszym dniu festiwalu na konkursowe prezentacje dzieci i młodzieży niepełnosprawnej m. in. z SOSW w Nowym Targu, Tarnowie, Kolbuszowej, Frysztaka, Makowie Podhalańskim, Krakowie, z nowotarskiej ,,Chatki”, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Odrowąża i Szczawnicy, z Zakładu Wychowawczego w Tarnowie oraz Szkoły dla Niesłyszących i Niedosłyszących z Tarnowa. Drugiego dnia w godz. 10.00-13.00 odbędzie się uroczysta gala finałowa, wręczenie nagród oraz gościnny występ zespołu folkowego z Ochotnicy Dolnej. Wstęp wolny.

Także w tym roku Nowy Targ bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów”, kiedy to w całej Polsce będzie można bezpłatnie zwiedzać tysiące muzeów, zamków, fortów i innych historycznych obiektów. 19 maja (sobota) w godz.16.00 – 1.00 Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego wraz z partnerami przygotowało na tą okazję program „Dzieje z perspektywy roweru w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Nie zabraknie innych atrakcji. Wstęp wolny.

 Na koniec miesiąca również patriotycznie. 27 maja (niedziela) na nowotarskim Rynku „Z Biało-Czerwoną przez Wieki” – projekt edukacyjny na rzecz upamiętnienia 100-lecia Odzyskania Niepodległości wraz z koncertami pieśni patriotycznych. Wstęp wolny.

Print Informacja z dnia 02-05-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1367 razy
Źródło: MOK więcej z tej kategorii (MOK)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE