X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 59
Piekarnia z elektrofiltrem

W ramach działań mających na celu poprawę stanu jakości powietrza na terenie Miasta Nowy Targ, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska zainstalował elektrofiltr kominowy na jednej z nieruchomości przy ul. Św. Anny, gdzie zlokalizowana jest piekarnia z kotłem opalanym węglem. 

Jest to przyczyną występowania intensywnego zadymienia z emitora przez cały rok. Urządzenie póki co jest w fazie testowej i zostało zainstalowane z inicjatywy miasta, na podstawie porozumienia z właścicielem nieruchomości.

Testy przeprowadzane są wspólnie z Grupą CZH S.A. oraz Politechniką Śląską. Elektrofiltr jest nowoczesnym urządzeniem pozwalającym ograniczyć niską emisję pochodzącą z kotłów na paliwa stałe. Jego skuteczność w odpylaniu spalin – zgodnie ze specyfikacją techniczną – wynosi do 90%. Został opracowany przez zespół naukowców z Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Grupę CZH S.A.

-O wynikach będą Państwo informowani w najbliższym czasie, po kilku tygodniach testowania – mówił podczas Sesji Rady Miasta burmistrz Grzegorz Watycha – W ubiegłym sezonie dużo mówiło się o takich nowinkach, o dronach, które miały mierzyć jakość powietrza i elektrofiltrach. Póki co okazało się, że nie weszły one do powszechnego stosowania, jak również nie uzyskaliśmy dofinansowania na bardziej powszechny montaż elektrofiltrów. Są to urządzenia będące wciąż w fazie testów na uczelniach technicznych. W związku z tym, że trudno jest namówić i przekonać wielu do wymiany pieców, zwłaszcza jeśli wiąże się to z technologią produkcji, w tym wypadku piekarniczo-cukierniczej, postanowiliśmy sami zainwestować w taki elektrofiltr i na podstawie porozumienia z właścicielem budynku, przeprowadzić na terenie miasta testy tego urządzenia. 

-Ze względu na duży przekrój emitora oraz charakterystykę funkcjonowania pieca piekarniczego, elektrofiltr przez najbliższy czas będzie poddawany modyfikacjom i wymaga kalibracji. Są to niezbędne czynności, które pozwolą na osiągnięcie pełnej sprawności urządzenia – dodaje Bartłomiej Bednarz, pracownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM. 

/os

fot. WGKiOŚ UM

Print Informacja z dnia 26-04-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1807 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE