X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 50
Strefa Aktywności Gospodarczej - już w całości wydzierżawiona. Czas na teren po NZPS

Proces naboru i przekazywania terenu inwestorom na terenie nowotarskiej Strefy Aktywności Gospodarczej został zakończony i prawie cały teren SAG został oddany w dzierżawę. Aktualnie zawartych jest 12 umów dzierżawy na łączną powierzchnię 9,66 ha.

Planowane przez dzierżawców nakłady na realizację inwestycji w terenach SAG wyniosą ponad 19,5 mln zł, a w nowych zakładach zostanie utworzonych minimum 57 nowych miejsc pracy. Zainteresowanie przedsiębiorców dużymi areałami pod działalność produkcyjno-usługową jest nadal duże, dlatego miasto ma w planie zagospodarować też działki na terenie byłego Kombinatu.

Tereny pod działalność gospodarczą wydzierżawili od miasta właściwie wyłącznie lokalni przedsiębiorcy.

-Nowotarska strefa jest zbyt mała dla dużych koncernów, w przypadku których w grę musiałyby wchodzić o wiele większe areały przy jednoczesnym dostępie do autostrady – tłumaczył Wojciech Watycha, naczelnik Wydziału Rozwoju i Urbanistyki.

Część dzierżawców już prowadzi działalność na terenie SAG, większość inwestycji jest jednak w trakcie realizacji. Co ciekawe, wiele z zakładów ma związek z przetwórstwem drewna – są producenci mebli i innych wyrobów drewnianych. Są także dwie garbarnie, co jest zasadne o tyle, że teren SAG sąsiaduje z oczyszczalnią ścieków. Są też firmy zajmujące się logistyką.

Zgodnie z założeniem, do 2020 roku wszystkie firmy mają na terenie SAG już w pełni prosperować. 

-Fakt wydzierżawienia w ciągu trzech lat całej Strefy Aktywności Gospodarczej świadczy o niedostatecznej ilości wolnych terenów przemysłowych w Nowym Targu. Mając to na względzie będą czynione dalsze kroki, aby na terenie byłych zakładów NZPS utworzyć korzystne warunki do działalności produkcyjnej na pozostałych do zagospodarowania. Jest szereg zapytań dotyczących możliwości pozyskania tam nieruchomości do zainwestowania. Największą barierą dla rozwoju budownictwa przemysłowego i inwestycji w naszym mieście jest niedostatek terenów o większym areale, rozdrobnienie terenów, problemy ze skupywaniem i gromadzeniem większego areału. Pozyskiwanie terenów od drobnych właścicieli jest obarczone wysoką ceną   – mówił podczas Sesji Rady Miasta burmistrz Grzegorz Watycha.

Strefa gospodarcza w obrębie byłych zakładów NZPS funkcjonuje w zasadzie od dawna, to właśnie tam, całkiem naturalnie koncentrowała się działalność gospodarcza i produkcyjna po upadku kombinatu. Tereny SAG przy ul. Przemysłowej (za Nową Targowicą) powstały poniekąd jako przeciwwaga do postindustrialnego obszaru byłych zakładów obuwniczych. Teraz jednak miasto – wychodząc naprzeciw wyraźnym potrzebom i oczekiwaniom – będzie podejmować działania, aby teren byłych zakładów NZPS wykorzystać.

-Na tzw. kombinacie od samego początku były tereny przemysłowe. Teraz chodzi o to, żeby poprawić infrastrukturę, drogi, które są fatalne. Na razie będziemy własnym sumptem, małymi kroczkami poprawiać tę infrastrukturę. Jeśli będą jakieś konkursy, nabory w Krakowie, będziemy o tym informować. Rzeczywiście w Nowym Targu brak jest takich większych areałów pod przemysł – przyznaje Wojciech Watycha Mamy tam jeszcze parę działek, w tym największa o powierzchni 2 hektary, to jest nasza perła w koronie. Wkrótce będą przygotowane uchwały w sprawie zbycia jednej czy dwóch działek w tamtym terenie, i pomału również ten obszar będzie w całości zagospodarowany pod tereny przemysłowe.

Czy będą tam funkcjonowały specjalne ulgi podatkowe i preferencyjne tereny dzierżawy terenów – tak, jak ma to miejsce na terenie SAG przy ul. Przemysłowej – na razie nie wiadomo. 

/os

Print Informacja z dnia 08-03-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1495 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE